Infostart.hu
eur:
386.16
usd:
330.65
bux:
116995.3
2026. január 12. hétfő Ernő

Beiktatták az új katolikus püspököt

Beiktatták főpásztori hivatalába Veres Andrást, a szombathelyi egyházmegye új püspökét. Az ünnepélyes szertartáson a szombathelyi székesegyházban Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek, Juliusz Janusz apostoli nuncius, Paskai László nyugalmazott bíboros, valamint a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia több tagja is részt vett.

Az ünnepi szentmisén először XVI. Benedek pápa új - a megyés püspök kinevezéséről szóló - bulláját olvasták fel latin és magyar nyelven, majd Konkoly István leköszönő szombathelyi megyés püspök a pásztorbot átadásával jelképesen és ténylegesen is átadta utódjának az egyházmegye kormányzását.

Erdő Péter a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia tagjai nevében köszöntötte Veres Andrást, aki a püspöki konferencia titkári posztjáról mondott le új stalluma kedvéért, majd méltatta a 18 évi püspöki szolgálat után nyugdíjba vonuló Konkoly István érdemeit.

Címlapról ajánljuk
500 fölött a halottak száma Iránban, a bukás szélén álló iszlám rezsim durva terrorral reagál a tömegtüntetésekre

500 fölött a halottak száma Iránban, a bukás szélén álló iszlám rezsim durva terrorral reagál a tömegtüntetésekre

Bár halálbüntetés is járhat érte, tömegével égetik el a tereken a hidzsábjukat a nők Iránban, így tiltakozva az iszlám rezsim elnyomása ellen. Az internet letiltása miatt nem lehet ellenőrizni, de egy jogvédő szervezet szerint több mint 500 embert öltek meg az iráni tüntetések idején. A kórházak megteltek, van, ahol az utcán terítették ki halottakat, hogy a családjuk azonosítsa őket. A hatalom szerint Amerika és Izrael tüzeli a tiltakozásokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×