Infostart.hu
eur:
392.09
usd:
342.12
bux:
121539.22
2026. március 13. péntek Ajtony, Krisztián

Alkotmánybírósághoz fordul a kamara

Alkotmánybírósághoz fordul a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara a hétfőn elfogadott, vállalkozásokat érintő adózási intézkedések megsemmisítéséért.

A kamara közölte, hogy álláspontja szerint a törvények olyan intézkedéseket tartalmaznak, amelyek rontják a vállalkozói szféra versenyképességét, és csupán a költségvetési bevételek növelését szolgálják.

A szervezet álláspontja szerint az elfogadott intézkedések a régió fejlődő országaihoz képest Magyarország lemaradásához vezetnek.

A kiadott közleményben az áll: a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara az egyensúly javításáért elkerülhetetlennek tart bizonyos megszorító intézkedéseket, ezért felajánlja együttműködési készségét a kormánynak egy olyan program kidolgozásához, amelyben a bevételnövelésnél nagyobb szerepet kap a kiadások csökkentése.

Címlapról ajánljuk
Kövér László: nem lehet a jelenlegi feltételek között egy értelmes, régi stílusú politikai vitát lefolytatni

Kövér László: nem lehet a jelenlegi feltételek között egy értelmes, régi stílusú politikai vitát lefolytatni

A következő parlamenti ciklus nagy törvénykezési feladatairól, a parlamenti vita fontosságáról és ellehetetlenüléséről, illetve bizonyos Ukrajnával, Szlovákiával, Horvátországgal kapcsolatos külpolitikai jellegű kérdésekről is beszélt Kövér László, az Országgyűlés és a Fidesz országos választmányának elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.03.13. péntek, 18:00
Pásztor Szabolcs
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatási igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×