Infostart.hu
eur:
356.02
usd:
313.51
bux:
138853.98
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Elfogták a Dohány utcai gyilkosság negyedik gyanúsítottját

Elfogta a rendőrség a hét évvel ezelőtti Dohány utcai gyilkosság negyedik gyanúsítottját.

A 32 éves kenderesi férfit a XVI. kerületben lévő búvóhelyén vették őrizetbe - mondta el a Budapesti Rendőr-főkapitányság szóvivője. Schőn Péter hozzátette: a házkutatás során kilenc különböző személyazonosságra kiállított közokiratot foglaltak le.

1999-ben négy álarcos férfi követte el a gyilkossággal végződött rablást a Dohány utcában. Az elkövetők a szobákba terelték a család tagjait, akik közül az egyik férfi egy szamurájkarddal megpróbálta megakadályozni a rablást.

Az egyik elkövető belelőtt a férfi kezébe, majd mind a négyen elmenekültek. A férfi üldözőbe vette a támadókat, eközben halálos fejlövést kapott.

A négy támadó közül kettőt röviddel a bűncselekmény elkövetése után elfogták, harmadik társuk öngyilkosságot követett el.

Címlapról ajánljuk
A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A Magyar Olimpiai Bizottság idén is megrendezte az Olimpia Napját a Városligetben, ahová számos nagy sztár, olimpiai bajnok is kilátogatott, és együtt sportolt vagy beszélgetett a rajongókkal. Fábián László az InfoRádióban beszélt az esemény legfőbb értékeiről, az olimpiai felkészülés aktualitásairól és arról is, mire számít az új sportállamtitkársággal való együttműködéstől.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Vegyes hangulat volt a nemzetközi tőkepiacokon: a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, de az elmúlt napok technológiai részvényeket sújtó korrekciója még nyomás alatt tarotta a tőzsdéket. A hangulatot javította, hogy az Irán és Izrael közötti konfliktus csillapodásával mérséklődtek az olajellátással kapcsolatos aggodalmak, és a Hormuzi-szoros hajóforgalma is fokozatosan normalizálódik, de továbbra is visszafogja a kockázatvállalási kedvet, hogy globális eladási hullám indult a technológiai részvényekben. Az arany héthónapos mélypontra került, a dollár pedig erősödik. Európában vegyes volt a kép: a Dax esett, míg a CAC40 enyhe pluszban állt meg. Az amerikai tőzsdék ugyan jó lendülettel kezdték a napot, de estére egyedül a Dow Jones tudott pluszban zárni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×