Infostart.hu
eur:
384.73
usd:
331.97
bux:
107362.16
2025. november 17. hétfő Gergő, Hortenzia

A Fidesz felülvizsgálná a BA Rt. eladását

A privatizáció történetének legeredményesebb tranzakciójának tartja a Budapest Airport Rt. magánosítását az MSZP. A Fidesz kormányra kerülése esetén felülvizsgálná a szerződést.

Podolák György, a szocialista frakció gazdasági munkacsoportjának vezetője az InfoRádióban elmondta: a tárgyalások még tartanak, de szerinte a szerződést december végéig aláírhatják. A politikus közölte: a privatizációból befolyt bevételt az államadósság csökkentésére fordítják.

A Fidesz szerint már Tony Blair brit kormányfő magyarországi látogatása idején megszületett a végleges döntés a Budapest Airport Rt. privatizációjáról.

Rogán Antal, a párt frakcióvezető-helyettese az InfoRádióban azt mondta: a kormány nem üzleti hanem politikai döntés hozott. Úgy vélte: áron alul értékesítették az üzletrészt, amely szerinte akár 800 milliárd forintot is érhet.

Szólt arról is, hogy az esetleges kormányváltás után a Fidesz felülvizsgálja a magánosítás feltételeit, a szerződés tartalmát és a jogi lehetőségeket.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar válogatott: a mostani kudarc fájó, a múlt meg figyelmeztető – de mit ígér a jövő?

Magyar válogatott: a mostani kudarc fájó, a múlt meg figyelmeztető – de mit ígér a jövő?

Marco Rossi azt mondta vasárnap, hogy nehéz most a jövőre gondolni, s ebben egyrészt igaza van, másrészt a mondat talán többféleképpen is értelmezhető. De az élet, bármennyire is fájó a kiesés, nem áll meg. Mit hozhat a válogatottnak 2026?

Csendes Olivér: az adat és az AI a külföldiek telefonjaitól az időjárási előrejelzésekig segíti a turizmust

Ha egy országnak olyan fejlett nemzeti adatszolgáltató központja van, mint Magyarországnak, akkor a mesterséges intelligencia modellek segítségével nagyon pontos előrejelzéseket tehet, hogy mikor, mennyi turista érkezhet. Például most 97 százalékos pontossággal előre lehet vetíteni, hogy hányan lesznek Budapesten decemberben – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csendes Olivér. A felhasznált adatokról is beszélt a Visit Hungary Zrt. vezérigazgatója.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.11.18. kedd, 18:00
Bendarzsevszkij Anton
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója, a posztszovjet térség szakértője
Eséssel zártak az főbb amerikai indexek

Eséssel zártak az főbb amerikai indexek

Múlt héten a mesterségesintelligencia-részvények értékeltségével kapcsolatos aggodalmak közepette kissé meginogtak a tőzsdék és hétfő reggel is inkább negatív volt a hangulat az ázsiai részvénypiacokon. Európában kis mozgásokkal indult a nap, a DAX minimálisan emelkedett, bár ez nem tartot sokáig, gyorsan lefordultak az irányadó indexek. Végül a főbb nyugat-európai indexek enyhe eséssel zárták a napot. A BUX pénteki záróértéke körül mozgott a hétfői kereskedési napon, a nap végére pedig mindössze 0,1%-kal került feljebb. Az amerikai kereskedésre hatással lehet a héten esedékes Nvidia gyorsjelentés, amit kiemelt figyelemmel követhetnek a techrészvények árazása miatt aggódó befektetők. A tengerentúlon enyhe emelkedéssel nyitottak a főbb indexek, de estére elfogyott a lendület: A Dow 1,18, az S&P 500 0,92, a Nasdaq pedig 0,84%-kal került lejjebb. November 26-i ingyenes rendezvényünkön szó lesz arról is, hogy hol a részvények helye a portfóliónkban. Részletek és jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. november 17. 19:56
×
×
×
×