A keddi tárgyalási napra több tanút is beidézett a bíróság. Vallomást tett a Pozsonyból Nagyszombat felé vezető úton, a szelincsi pihenőhelyen levő benzinkút egykori alkalmazottja. A tanú kijelentette, hogy a vádlottakat csak a tévéből ismeri.
A komáromi járásbeli Csallóközaranyos község közelében levő étterem és szálloda egykori tulajdonosát és lányát is kihallgatták. A tárgyalás ezután a perirat felolvasásával folytatódott.
Az oknyomozó újságíró és menyasszonya 2018-ban történt meggyilkolásának ügyében Marian Kočner és Alena Zsuzsová bűnösségéről dönt a bíróság. A Speciális Büntetőbíróság eredetileg felmentette őket a vádak alól, de tavaly májusban a Legfelsőbb Bíróság visszaadta az ügyet az elsőfokú bíróságnak. Három másik vádlott esetében viszont jogerőre emelkedett a döntés.
A gyilkosság végrehajtásával vádolt Miroslav Marčeket és Szabó Tamást 25, az összekötőként részt vevő Andruskó Zoltánt 15 év letöltendő börtönbüntetésre ítélték.
Közülük a már 25 évre elítélt Szabó Tamást több ügyész meggyilkolásának előkészítésével is megvádolták, és ezt az ügyet a Kuciak-perrel párhuzamosan tárgyalta a bíróság. Ítélet is született az ügyben: Szabó Tamást bűnösnek találták Maroš Žilinka jelenlegi főügyész, Daniel Lipšic jelenlegi különleges ügyész és Peter Šufliarský korábbi helyettes főügyész meggyilkolásának előkészületében, valamint tiltott fegyverkezés és fegyverkereskedelem bűncselekményének elkövetésében.
Szabó Tamás ügyét külön eljárás keretében tárgyalták, miután az áprilisi tárgyaláson már bűnösnek vallotta magát.
Tettét megbánta, ezért a bíróság csak olyan bizonyítási eljárást folytatott le az ügyében, amelyek az ő büntetésről szóló ítélethez kapcsolódtak. A bazini Speciális Büntetőbíróság szenátusa halmazati büntetést nem szabott ki.
A bíróság megfelelőnek ítélte a 25 év letöltendő börtönbüntetést, amelyet Ján Kuciak újságíró és menyasszonya, Martina Kušnírová előre kitervelt meggyilkolásában való részvételéért szabott ki Szabó Tamásra.
Az újságíró és jegyese meggyilkolása óta már több mint négy év eltelt, a tragikus tett a szlovák történelem mementójává vált.
Ján Kuciakot és párját az oknyomozó újságíró által feltárt gazdasági csalások leleplezése miatt ölték meg hidegvérrel. A 2018 februárjában elkövetett gyilkosság után tüntetéssorozat indult Szlovákiában, amelyet a Tisztességes Szlovákia mozgalom hívott össze. Ezek voltak az önálló ország 1993 óta íródó történelmének legnagyobb tömegmegmozdulásai. Az egyik pozsonyi demonstráción egyes becslések szerint 40 ezren vettek részt. A fővárosban az 1989-es bársonyos forradalom óta nem vonultak ennyien az utcára.