eur:
411.19
usd:
392.64
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Pozsony, 2019. november 10.A pozsonyi vár és a Szent Márton-dóm (j) 2019. november 10-én.
Nyitókép: MTI Fotószerkesztőség/Krizsán Csaba

Szlovákia bejelentette: itt a második hullám

Szerda reggelre 75-tel, 2690-re nőtt a regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma Szlovákiában. A napi újonnan nyilvántartásba vett fertőzöttek száma április vége óta nem volt ilyen magas északi szomszédunknál. Marek Krajčí egészségügyi miniszter a kormány járványügyi bizottságának ülése után kijelentette: Szlovákiát elérte a járvány második hulláma.

„Bár ellenőrzés alatt tartjuk, mégis romlik a járványügyi helyzet Szlovákiában” – jelentette ki Marek Krajčí szlovák egészségügyi miniszter. „Nemcsak belföldön, hanem a környező országokban is fokozatosan növekszik a fertőzöttek száma” – mondta Krajčí.

Hozzátette: a számok alapján Szlovákiában egyelőre nem jellemezhető súlyosként a helyzet, és ellenőrzés alatt is lehet tartani, a szomszédos országokban azonban kicsivel összetettebbek a körülmények. Ennek ellenére

több Szlovákiával szomszédos ország – köztük Magyarország is – a kevésbé rizikós régiók listáján marad.

Krajčí ugyanakkor jelezte, összeül a szakértői bizottság, hogy megvizsgálják a környező országokban fennálló helyzetet.

„Nem javaslom, főként most, augusztus utolsó heteiben a külföldre utazást, mivel nyakunkon a második hullám, így a helyzet várhatóan romlani fog” – szögezte le a tárcavezető, aki szerint a szülőknek a tanév kezdete előtt

becsületbeli nyilatkozatot

kellene tenniük arról, hogy a gyerekük az azt megelőző 14 napban nem járt külföldön vagy nem volt nemzetközi táborban.

Az ülésen a bizottság jóváhagyta az ország új járványügyi tervét. A szakértők először július végén egyeztettek, de elsőre több okból is elhalasztották a terv elfogadását. A tárcavezető elmagyarázta: a terv meghatározza, hogyan kell eljárni nemcsak az új típusú koronavírus-járvány, hanem más légúti megbetegedések esetén is.

Kedden 3131 tesztet végeztek el Szlovákiában, a járvány belföldi megjelenése óta vizsgált minták száma így meghaladja a 284 ezret. További 10-zel 1884-re emelkedett a gyógyultak száma, az elhunytak száma továbbra is 31. Jelenleg 775 aktív fertőzöttet tartanak nyilván az országban. A kórházban ápolt fertőzöttek közül két személy igényel intenzív ellátást, ketten pedig mesterséges lélegeztetésre szorulnak.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szakad a hó az országban, az elakadt kamionok már több utat blokkolnak

Szakad a hó az országban, az elakadt kamionok már több utat blokkolnak

Péntek hajnalban megérkezett a nagy havazás. Számos helyen akadtak el, csúsztak árokba járművek, kidőlt fák akadályozzák a közlekedést több úton.

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×