eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Moszkva, 2018. május 9.Vlagyimir Putyin orosz elnök (j) és Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök kezet fog a győzelem napi díszszemle kezdete előtt a moszkvai Vörös téren 2018. május 9-én. Oroszországban ezen a napon ünneplik a náci Németország felett a II. világháborúban aratott győzelem 73. évfordulóját. (MTI/EPApool/Szputnyik/Kreml/Mihail Klimentyev)
Nyitókép: Mihail Klimentyev

Az orosz gép lelövése után először találkozhat az izraeli miniszterelnök Putyinnal

Izrael több támadást is végrehajtott azután, hogy ellentmondásos módon része volt egy orosz felderítőgép lelövésében. A szíriai légierő szeptember közepén semmisítette meg szövetségese gépét – Moszkva szerint úgy, hogy a közelben támadó izraeli gépek az orosz repülőre irányították a légvédelmi tüzet.

A Jerusalem Post című izraeli lap egy magas rangú katonai illetékesre hivatkozva azt írta: a légierő már több támadást hajtott végre szeptember 18. óta, amikor egy izraeli támadás közben a szíriai légvédelem lelőtte a szövetséges orosz légierő egyik felderítőgépét, rajta 15 fős személyzettel.

Az orosz védelmi minisztérium teljességgel Izraelt tette felelőssé, azt hangoztatva, hogy az állítólagos iráni fegyverraktárt támadó izraeli gépek az orosz repülő radarjele mögé bújva, arra irányították a szíriai légvédelmi rakétákat.

Az eset után magas rangú izraeli delegáció utazott Moszkvába, hogy elsimítsa az ügyet, és úgy tűnik, ez sikerült is. Oroszország ugyanakkor korszerű, S-300-as légvédelmi rakétákkal látta el szíriai szövetségesét.

A most nyilatkozó izraeli illetékes szerint viszont

ugyanúgy folytatódik a koordináció az oroszokkal Szíriában, mint a szeptemberi incidens előtt.

Ez összecseng Avigdor Liberman védelmi miniszter korábbi, sokat sejtető megjegyzésével, amely szerint „az, hogy nem hallasz valamit, még nem jelenti azt, hogy semmi sem történik”.

Benjamin Netanjahu miniszterelnök a hírek szerint november 11-én találkozhat Putyin orosz elnökkel Párizsban, az I. világháborút lezáró fegyverszünet emlékünnepségén – első alkalommal az orosz gép lelövése után.

Netanjahu 2014-ben Moszkvába ment, hogy egy olyan mechanizmust állítsanak fel, amely elejét veszi, hogy a két légierő véletlenül konfliktusba keveredjen Szíria felett. Ez egészen idén szeptemberig jól is működött.

Az izraeli katonai illetékes állítása, miszerint az izraeli erők most is aktívak Szíriában, arra utalhat, hogy az oroszok hajlandók szemet hunyni az izraeli akciók felett, ha azok nem veszélyeztetik a Szíriába vezényelt orosz kontingenst.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×