Infostart.hu
eur:
383.94
usd:
329.98
bux:
123872.29
2026. március 4. szerda Kázmér
Nyitókép: Wikimedia/Kirill Naumenko

Szakértő: Oroszországnak és Izraelnek sem érdeke, hogy kiéleződjön a konfliktus

A lelőtt orosz gép után a Külügyi és Külgazdasági Intézet InfoRádiónak nyilatkozó vezető kutatója diplomáciai csörtére számít, de hosszútávú következményekre nem.

Korábban írtunk róla, hogy Moszkva szerint a szír légvédelem tévedésből egy orosz katonai repülőgépet lőtt le.

Wagner Péter szerint az incidensnek sem a térségre, sem az orosz-izraeli kapcsolatokra nem lesz hatása, mivel ennél összetettebb a két ország kapcsolatrendszere, és

sem Oroszországnak sem Izraelnek nem érdeke, hogy ebben az érzékeny geopolitikai helyzetben kiéleződjön közöttük a konfliktus.

A Külügyi és Külgazdasági Intézet vezető kutatója diplomáciai csörtére számít.

A két ország között - mióta az orosz erők Szíriában vannak - van egyfajta katonai együttműködés, ez nem titok, erről a sajtó is rendszeresen ír.

Amikor Izrael támadta Szíriában a szír célpontokat, úgy támadta azokat, hogy azt az orosz légvédelem látta, de nem végzett ellentevékenységet

- fogalmazott Wagner Péter.

"Ez egy furcsa helyzet, hiszen milyen szövetségese Szíriának Oroszország, ha hagyja, hogy izraeli repülőgépek Szíriában szabadon bombázhassanak szíriai célpontokat, de ez arra volt visszavezethető, hogy Szíriának nem csak és kizárólag a szíriai-iráni érdekek támogatása a célja, hanem megvannak a helyi ambíció, regionális céljai is" - tette hozzá a kutató.

Oroszországnak rendkívül éles hangon és határozottan el kell ítélnie ezt a lépést,

hiszen, ha valóban elbújtak az izraeli gépek az orosz felderítőgép radarképe mögé, az nem volt egy korrekt eljárás, mivel ez a gép személyzetének életébe került.

"Az is a célja is egy ilyen erős figyelmeztetésnek, hogy erre lehetőleg máskor ne kerüljön sor, de biztos vagyok benne, hogy titkos, vagy zárt, vagy nem nyilvános csatornákon is le fognak ülni egymással az orosz és az izraeli felek" - mondta Wagner Péter.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor részleteket árult el a Vlagyimir Putyinnal folytatott beszélgetéséről
„Megvan az olajunk”

Orbán Viktor részleteket árult el a Vlagyimir Putyinnal folytatott beszélgetéséről

Az orosz elnöknek nem dolga, hogyan jut el az orosz olaj Magyarországra, megvannak a céljai, elérésükig nem fejezi be az ukrajnai háborút – erről beszélt egy szerdai tévéinterjúban Orbán Viktor miniszterelnök, aki szerint az ukrán követeléseket erőből le kell verni. Olajból „vannak ugyan stratégiai tartalékaink, de az infláció nő, a benzin drágul". Megerősítette: nem lesz miniszterelnök-jelölti vita Magyar Péterrel.

NATO felé kilőtt iráni rakétát semmisítettek meg

Az észak-atlanti katonai szövetség légvédelmi rendszerei lelőttek egy iráni rakétát, amely Törökország felé tartott – közölték Ankarában.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×