Infostart.hu
eur:
357.99
usd:
303.66
bux:
136779.2
2026. május 6. szerda Frida, Ivett
Az Axiom Space által közreadott képen Kapu Tibor magyar kutatóűrhajós, az Axiom-4 űrmisszió küldetésspecialistája (HUNOR Magyar Űrhajós Program) a sajtótájékoztatón Houstonban 2025. január 30-án. A NASA és nemzetközi partnerei elfogadták az Axiom Space negyedik küldetését, melynek tagjaként Kapu Tibor magyar kutatóűrhajós leghamarabb 2025 tavaszán elindulhat a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére a floridai Kennedy Űrközpontból - közölte a HUNOR - Magyar Űrhajós Program 2025. január 30-án az MTI-vel.
Nyitókép: MTI/Axiom Space

„A világűr mindenkié, a Föld pedig egyetlen” – üzent az űrből Kapu Tibor

Megkezdte űrutazását Kapu Tibor, aki a történelmi pillanatokban rövid hangüzenetet küldött magyar nyelven.

Szerda reggel 8.45-kor elérte a világűrt Kapu Tibor, a második magyar űrhajós.

Ebből az alkalomból hangüzenetet küldött a magyaroknak, amelyben 15 millió magyarnak mondott köszönetet azért, hogy ez a történelmi és tudományos jelentőségű utazás megvalósult.

„Támogatásotok olyan, mint a szürke hamu alatt nyugvó parázs; belül csendben izzik, de ha fát dobnak rá, egyként lángol” – fogalmazott az asztronauta.

Hálás és büszke, hogy a hazát képviselheti, családjának és barátainak köszöni, hogy ők a legerősebb támaszai, „a ti hangotok hangosabb, mint a rakétánk, erőtök nagyobb, mint a gravitáció”.

Hozzátette, a világűr mindenkié, a Föld pedig egyetlen.

Két útitársával a világ különböző pontjairól érkeztek, de barátokként, társakként indultak útnak, „a mi küldetésünk a tiétek is” hangsúlyozta.

Végül megköszönte mindenkinek, „akik hozzájárultak ehhez a gyönyörű naphoz”.

„Egynek minden nehéz, soknak semmi sem lehetetlen” – zárta magyar nyelvű szavait Kapu Tibor.

Címlapról ajánljuk

Május 9. az új ciklus kezdőnapja – itt a teljes menetrend, máris van egy kifogás

Szombaton alakul meg az új Országgyűlés, kétharmados többségében tiszás politikusokkal, jelentős kisebbségbe szorult Fidesz- és KDNP-frakciókkal, valamint egy 6 fős Mi Hazánk-frakcióval. Közzétették a parlamenti napirendi javaslatot is.
inforadio
ARÉNA
2026.05.06. szerda, 18:00
Pósfai Mihály
Széchenyi-díjas geológus, az MTA új elnöke
Energiatárolás Magyarországon: ezek a legfontosabb feladatok, amiket meg kell ugrani

Energiatárolás Magyarországon: ezek a legfontosabb feladatok, amiket meg kell ugrani

A Regionális Energiagazdasági Kutatóközpont, a Magyar Megújuló Energia Szövetség, a GKI és az Alteo szakemberei egyaránt dinamikus növekedést várnak a hazai energiatároló-piacon, ugyanakkor a beruházások megtérülése és finanszírozhatósága továbbra is komoly kihívás. A szakértők szerint nem feltétlenül nagy támogatási rendszerekre van szükség, inkább a piacot kell hagyni, hogy szervesen fejlődjön. A bankszektor számára az arbitrázsra épülő bevételi modell bizonytalansága jelenti az egyik legnagyobb problémát, ezért a stabil, garantált bevételi keretek kialakítása kulcskérdés. Az iparági szereplők hangsúlyozzák a tudatos kapacitásbővítés és a hosszú távú energetikai vízió fontosságát is. Ha érdekel az energetikai és a mesterséges intelligencia szinergiája, akkor ott a helyed a legújabb AI in Energy konferenciánkon! Most még EARLY BIRD jegyáron kerülhetsz be, ide kattintva.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×