eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 28. vasárnap Valéria
Nyitókép: Pixabay

Egy kiirthatatlan organizmus a felelős már minden ötödik bakteriális fertőzésért

Csak az antibiotikum-használat visszaszorítása javíthat a helyzeten a WHO szerint.

A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) közelmúltbeli megállapításai rávilágítottak a helyzet súlyosságára: már minden ötödik bakteriális fertőzést az antibiotikum-rezisztens organizmusok okoznak az OECD-régióban – írja a Portfolio.

A kutatás szerint 2035-re a nehezen kezelhető fertőzések szempontjából kulcsfontosságú, széles spektrumú antibiotikumokkal szembeni rezisztencia több mint kétszer olyan gyakori lehet az OECD-országokban, mint 2005-ben volt. Különösen Németország küzd az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szűk célcsoportú antibiotikumok használatára vonatkozó célkitűzéseinek teljesítéséért, amit a széles spektrumú antibiotikumok túlhasználata csak súlyosbít. Ezek a mikrobák elsősorban a kórházi fertőzések miatt veszélyesek.

A német egészségügyi minisztérium lépéseket tesz, hogy visszaszorítsa az antibiotikum-használatot, mert szakértők szerint a német kórházakban minden negyedik beteg antibiotikum-kezelést kap, ami jóval magasabb arány, mint az indokolt lenne.

Címlapról ajánljuk
Bizonytalan jövő: veszélybe kerülhetnek a tokaji és a villányi szőlőültetvények is

Bizonytalan jövő: veszélybe kerülhetnek a tokaji és a villányi szőlőültetvények is

Sokkal több a megműveletlen hazai szőlőterület, mint a korábbi években. A probléma mára a nagy hagyományokkal és presztízzsel rendelkező borvidékeket is elérte. Az Agrárszektor főszerkesztője azt mondta az InfoRádióban, hogy folyamatosan romlik a munkaerő minősége is, miközben egyre több gazdaság veszteséges, így valószínűleg nehéz évek várnak a magyar borágazatra.

Meglepő eredményei lettek a nagy légkonditesztnek

A Tudatos Vásárlók Egyesülete nemzetközi együttműködésben 57, Magyarországon is megvásárolható klímaberendezést tesztelt. Az eredményekről Dénes Júlia, az egyesület munkatársa beszélt az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Évtizedes trendet fordított meg a koronavírus-válság

Évtizedes trendet fordított meg a koronavírus-válság

A Covid okozta demográfiai hatások világszerte a felnőttkori halálozás növekedését és a várható élettartam csökkenését váltották ki – állapította meg a neves brit orvosi folyóiratban, a Lancetben pár hete megjelent globális betegségteher-tanulmány (Global Burden of Diseases Study 2021), amely az 1950 és 2021 közötti időszak globális demográfiai változásait, beleértve a Covid-járvány 2020–2021-es időszakának hatásait elemezte.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×