Infostart.hu
eur:
379.43
usd:
319.68
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Corona virus close up
Nyitókép: Radoslav Zilinsky/Getty Images

Covid-fertőzés után drasztikusan megemelkedik a súlyos szívbetegség kockázata

Az újonnan kialakuló szívproblémák kockázata sokkal magasabb a koronavírus okozta betegségből való felgyógyulás után.

Egy amerikai, lektorálás előtt álló kutatásban több csoport adatait hasonlították össze, 153 760 főét, akik átestek a koronavírus fertőzésen, mielőtt az oltások elérhetővé váltak volna, 5,6 millió emberét, aki nem kapta el a vírust, és további 5,9 millió emberét, akiknek az adatait még a járvány előtt gyűjtötték – írja a Portfolio.

Átlagosan egy évvel a fertőzésen való átesés után az első csoportban

  • 63 százalékkal magasabb volt a szívroham kockázata,
  • 69 százalékkal magasabb a problémát jelentő szabálytalan szívritmus kockázata,
  • 52 százalékkal magasabb a stroke kockázata,
  • 72 százalékkal magasabb a szívleállás kockázata,
  • háromszor magasabb volt a potenciálisan halálos vérrögképződés kockázata,

mint a másik két csoportban.

A Nature Medicine-ben megjelent kutatásban fiatalok és idősek, fehérek és színesbőrűek, nők és férfiak is szerepelnek. A kockázatnövekedés akkor is magas volt, ha csak enyhe tünetekkel esett át valaki a betegségen.

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×