eur:
411.21
usd:
392.82
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília
A 2020. november 20-án, a Biontech német biotechnológiai gyógyszercég által közreadott, dátum nélküli képen egy ampulla BNT162b2 elnevezésű, az új típusú koronavírus ellen védelmet nyújtó vakcinát tart a kezében egy ember a németországi Mainzban. Sajtóértesülések szerint ezen a napon a Biontech és a Pfizer amerikai gyógyszeripari vállalat a vakcina sürgősségi jóváhagyását kérte az amerikai Élelmiszer-, és Gyógyszerfelügyelettől (FDA).
Nyitókép: MTI/Biontech SE/EPA

Koronavírus-mutáció: hat hetet kér a Biontech

Állítják, ennyi időre van szükségük egy új vakcina kifejlesztésére a mutálódott vírus ellen.

A Biontech azt ígéri, hogy a mutálódott koronavírusra hat hét alatt ki tudnak fejleszteni egy vakcinát − adta hírül az AFP.

Ugur Sahin, a BioNTech vezérigazgatója bejelentette, a cégnek „tudományos bizalma” van azzal kapcsolatban, hogy a Nagy-Britanniában azonosított új koronavírus-mutáció ellen is hatékony az általa kifejlesztett vakcina.

Közölte azt is, hogy ha a vakcinán mégis szükséges változtatni, akkor arra a BioNTech hat hét alatt képes lesz. Ez viszont azzal is járna, hogy a felügyeleti hatóságoknak ismételten be kellene vizsgálniuk az oltóanyagot.

A mutálódott vírusba nemrég egy 74 éves izraeli férfi halt bele, aki kétszer is megfertőződött a kórral, írta az Index.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 10:19
×
×
×
×