Infostart.hu
eur:
400.58
usd:
345.25
bux:
99787.2
2025. július 15. kedd Henrik, Roland
Nyitókép: first.global

Magyar gimnazista csapat indul a globális robotikaversenyen

Az idei eseményt sajátos módon rendezik meg a koronavírus-járvány miatt.

A First Global Challenge egy 2017 óta megrendezett nemzetközi robotika- és programozóverseny. 2020-ban Magyarországot az FGC Team Hungary, egy gimnazista csapat képviseli. Idén a koronavírus-járványra tekintettel a versenyt online formában rendezik meg.

A résztvevő országok csapatainak különböző technikai, kreatív, social media, kommunikáción alapuló és művészeti feladatokat kell megoldaniuk. Az idei három hónapos verseny lényege, hogy világszerte összekapcsolja a First Global közösségét.

A magyar csapat célja, hogy a média segítségével felhívja a figyelmet a STEM (Science + Technology + Engineering + Mathematics = Tudomány + Technológia + Mérnöki tudományok + Matematika) oktatás fontosságára, és ezáltal nagyobb támogatást érjen el a jövő mérnökei, programozói és feltalálói számára. Fontos célkitűzésük az is, hogy minél több gyerek és fiatal hozzáférjen a megfelelő tudományos, technológia, tervezői és matematika oktatáshoz, és az ezekhez szükséges eszközökhöz.

Címlapról ajánljuk
Tizennégy év börtönt kapott „az orosz Sherlock Holmes” írója

Tizennégy év börtönt kapott „az orosz Sherlock Holmes” írója

Tizennégy év börtönbüntetésre ítélték Moszkvában az egyik legismertebb kortárs orosz írót. Borisz Akunyint Ukrajna-szimpátiája – az orosz törvények szerint a terrorizmus támogatása – és az idegenügynök-törvény megsértése miatt ítélték el. Szerencséjére azonban Londonban él.

Donald Trump újabb retorziót lebegtetett be az oroszokkal szemben

Donald Trump szerint vámok mellett egyéb szankciók is lehetségesek Oroszországgal szemben, amennyiben 50 napon belül nincs előrelépés az ukrajnai háború lezárásához vezető békefolyamatban - az amerikai elnök erről kedden beszélt újságírók előtt a Fehér Háznál, mielőtt Pennsylvania államba utazott.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.16. szerda, 18:00
Latorcai Csaba
a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×