Infostart.hu
eur:
362.74
usd:
318.62
bux:
144670.75
2026. július 24. péntek Kincső, Kinga
Az olimpiai ötkarika az Eiffel-tornyon a 2024-es párizsi nyári olimpia megnyitóünnepségén 2024. július 26-án.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Eltüntetnék az Eiffel-torony ékét

Gustave Eiffel leszármazottai nem támogatják, hogy az olimpiai ötkarika 2028-ig az Eiffel-tornyon maradjon, helyette azt javasolják, hogy Párizs az év végéig szimbolikusan adja át a következő rendezőnek, Los Angelesnek.

Gustave Eiffel leszármazottainak egyesülete (Adge) közleményben erősítette meg, amit már korábban is jelzett, hogy nem támogatja az ötkarika fennhagyását a tornyon az olimpiai év letelte után, ráadásul úgy, hogy konkrét dátumot nem tűztek ki a levételükre vonatkozóan.

Múlt pénteken Anne Hidalgo polgármester megerősítette azt az elképzelését, hogy az ötkarika a városhoz tartozó tornyon marad a következő játékokig és "esetleg még az után is". Az ötlettel a városvezető már az olimpia kezdete után pár nappal előállt, az örökséget védelmező egyesület azonban már akkor jelezte, hogy nem ért ezzel egyet.

"Nagyon örülünk, hogy a karikákat összekapcsolták az Eiffel-toronnyal az olimpia idejére" - közölték a tervező leszármazottai, megismételve ugyanakkor, hogy ellenzik a polgármester tervét, mert fontosnak tartják az eredeti állapot fenntartását. Márpedig álláspontjuk szerint az olimpiai ötkarika szimbolikusan és vizuálisan is alapvető módosítást jelent az Eiffel-tornyon. Úgy vélik, hogy a fő megközelítési irányban elhelyezett nagy méretű, színes karikák erős egyensúlyvesztést eredményeznek és jelentősen megváltoztatják a műemlék nagyon tiszta formáit.

Az örökösök hangsúlyozzák az Eiffel-torony semlegességét és azt, hogy az eredeti formájában vált Párizs és egész Franciaország szimbólumává, és emlékeztetnek rá, hogy nincs semmilyen előzetes kapcsolat a játékok és a torony között. Ezért azt javasolják, hogy az olimpiai lánghoz hasonlóan az ötkarikát is adják tovább szimbolikusan Los Angelesnek az olimpiai a 2024-es év végéig.

Címlapról ajánljuk

Deák András: ha le kell állítani az uniós olajszankciókat, az a rendszer összeomlását jelentheti

Az Európai Unió célja továbbra is az orosz olajtól való függetlenedés, a Hormuzi-szoros körüli feszültség azonban késleltetheti ezt a folyamatot – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos főmunkatársa. Deák András hozzátette: a teljes leválás Magyarország számára jogi kérdéseket is felvet. Ráadásul Oroszországnak annak ellenére sincsenek pénzügyi gondjai, hogy csökken az olajtermelése.
inforadio
ARÉNA
2026.07.24. péntek, 18:00
Szongoth Domán válogatott jégkorongozó
Kovács Attila a Magyar Jégkorong Szövetség sportigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×