Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Kozák: „Mindegyik aranynak megvan a maga varázsa”

Az Újpest kajakozója, Kozák Danuta a riói olimpián győztes négyes tagjaként begyűjtötte harmadik, pályafutása során pedig ötödik ötkarikás aranyérmét. Az InfoRádiónak adott interjúban elmondta: amióta összeállt a négyes, most teljesítették a legjobb pályát.

Kozák Danuta a futam után még realizálni sem tudta, mekkora különbséggel nyerték meg a női kajak négyes 500 méteres versenyét.

"Éreztem, hogy a hajót és a mezőnyt is uraljuk, bár lehet, hogy tévedek, mert nem láttam messzire. Mindent megcsináltunk, amit gyakoroltunk. Sőt, talán ez volt a legjobb pályánk, tehát az időzítés is remekül sikerült” – vágott bele az értékelésbe a MOL-csapat tagja, aki újabb sikerével beérte a szintén ötszörös olimpiai bajnok tornász Keleti Ágnest és az úszó Egerszegi Krisztinát is azután, hogy már csütörtökön minden idők legeredményesebb magyar kajakozója lett az olimpiai eredmények alapján.

Szabó Gabriellával alkotott párosa a keddi futamon még szoros csatában diadalmaskodott, az egyesben azonban fölényesen verte a mezőnyt, majd zsebelte be a negyedik aranyérmét.

Az Újpest ötszörös olimpiai bajnoka nem tesz különbséget a Rióban megszerzett három aranyérme között.

"Mindegyiknek megvan a maga csodája, a maga varázsa. Jó volt versenyezni Rio de Janeiróban, ezért pozitív élményekkel gondolok majd vissza rá, holott nem volt egy kifejezetten jó a versenypálya" – jegyezte meg az InfoRádiónak.

Az ötkarikás játékok előtt kitűzte maga elé, hogy mindhárom számban a dobogó tetejére akar felállni, de csak lépcsőzetesen kívánta elérni a célját. Mégis hihetetlennek tartja, hogy a riói játékok előtt még kétszeres, a gyorsasági kajak-kenu futamok után pedig ötszörös olimpiai bajnoknak vallhatja magát.

"Nem biztos, hogy az ember élete végéig ezzel a titulussal akar élni. Egyelőre nem érzem azt, hogy bármi jelentősége lenne. Most örülök, hogy élvezem a mozgást és kajakozhatok tovább" – jegyezte meg Kozák Danuta.

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Amerikában pedig a stagnálás volt jellemző a tőzsdéken.  Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×