393.76
365.09
65384.6
Szocsi, 2018. július 7.A horvát Domagoj Vida (elöl) ünnepel csapattársaival, miután gólt fejelt az Oroszország - Horvátország mérkőzés hosszabbításában, az oroszországi labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjében a szocsi Fist Stadionban 2018. július 7-én. (MTI/AP/Alekszandr Zemljanyicsenko)
Nyitókép: Alekszandr Zemljanyicsenko

Horvátország újabb tizenegyespárbajt nyert, s elődöntős

A horvát válogatott 2-2-re végzett a házigazda orosz válogatottal a világbajnokság negyeddöntőjében, majd megnyerte 4-3-ra a szétlövést.

2018.07.07. 20:08

Heves orosz rajt

A Szbornaja azonnal támadni kezdett, de az első védeni valója Akinfejevnek volt, Rebić belőtt labdája után.

2018.07.07. 20:16

Jó az iram

A horvátok, akik egyetlen kivétellel, hiszen Kramarić bekerült a csapatba, a megszokott összeállításukban játszanak átvették a játék irányítását.

2018.07.07. 20:31

Fél óra után jött az első horvát szabálytalanság

Strinić szabálytalankodott, fél óra elteltével. A mérkőzés jó iramú, de a kaput még egyik csapat sem találta el. Helyzet nincsen.

2018.07.07. 20:35

Oroszország–Horvátország 1-0

Gyenyisz Cserisev szép lassan kihagyhatatlan lesz a torna álomcsapatából. Szinte a semmiből lőtt gólt, kiváló rúgótechnikáját érvényesítve. Húsz méterről csavart a jobb felső sarokba. A horvátok hátrányban, akár mint a dánok ellen.

2018.07.07. 20:37

Lovrené az első sárga lap

Dejan Lovren Artyom Dzjubát állította meg szabálytalanul.

2018.07.07. 20:41

Még egy sárga

A horvátokat megfogta a gól, az oroszok ellenben belelkesedtek. Strinić a kártya.

2018.07.07. 20:43

Oroszország–Horvátország 1-1

Szalai Ádám klubtársa, a hoffenheimi Andrej Kramarić hét méterről a kapuba bólintotta Mandžukić beadása után a labdát.Ez volt az első, a kaput eltaláló horvát kísérlet.

2018.07.07. 21:12

Olló

A második félidő első öt percének leglátványosabb jelenetében Andrej Kramarić ollózott kapura, nem volt veszélyes.

2018.07.07. 21:21

Kapufa

Hihetetlen orosz szerencse, hihetetlen horvát balszerencse. Védelmi bizonytalanságok után Ivan Perišić hat méterről lőtt, a labda a jobb kapufa tövéről kipattant, majd a gólvonallal párhuzamosan szállt tovább.

2018.07.07. 21:38

Horvát fölény

Nagy a horvátok labdabirtoklási fölénye, de a kaput nem találják el.

2018.07.07. 21:51

Megsérült a horvát kapus

Danijel Subašić a combjához kapott, ápolták, de visszaáll a kapuba. A horvátok hármat már cseréltek, de a hosszabbításban beállhat helyére Kalinić

2018.07.07. 21:56

Hosszabbítás

Mindkét csapat 1-1-re végzett a nyolcaddöntőben, aztán továbbjutott. Most is 1-1, de már csak az egyik mehet majd tovább.

2018.07.07. 22:08

Horvát csere

Cseréltek a horvátok, de a kapus maradt a pályán. Noha többen is sántikálnak, Vrsaljko nem tudja folytatni a játékot. Vedran Ćorluka állt be a helyére.

2018.07.07. 22:14

Oroszország–Horvátország 1-2

Fura góllal vezetnek a horvátok. Egy szöglet után Domagoj Vida kapura felelt, Vedran Ćorlukát még érintette a labda, de a különös az volt, hogy az orosz csatár, Szmolov, a leghátsó mezőnyjátékos elengedte, Akinfejev pedig már későn látta meg. A labda besurrant a bal sarokba.Hivatalosan Vida a gólszerző.

2018.07.07. 22:28

Kuzjajev lövése

Az orosz hetes a tizenhatosról lőtt, de pont oda, ahol a horvát kapus állt.

2018.07.07. 22:32

Pivarić butasága, Fernandes gólja: Horvátország–Oroszország 2-2

Josip Pivarić a tizenhatos előterében kezezett, teljesen feleslegesen. Kizárta magát a következő mérkőzésről – persze csak akkor érdekes ez, ha a horvátok nyernek. De nyernek-e? Mert Dzagojev beadása után az oroszok brazilja, Fernandes a 115. percben kiegyenlített. Lehet, hogy mégis lesz brazil az elődöntőben?

2018.07.07. 22:36

Zobnyin: majdnem

Zobnyin remek lapos lövését a horvát kapus megfogta.

2018.07.07. 22:41

Jönnek a tizenegyesek

A vb-történelemben mindössze egy csapat, az argentin nyert, 1990-ben, egymást követő két meccsen is szétlövést. Most az egyik a nyomába lép.

2018.07.07. 22:43

Szétlövés

Az orosz Szmolov kezdi, Subašić védett.

Brozović belőtte, 1-0 a horvátoknak.

Dzagojev következik, 1-1.

Kovacić lő, Akinfejev kivédte, maradt az 1-1.

Fernandes lő az oroszoknál, aki korábban brazil válogatott is volt. Mellé lőtte!

Luka Modrićon a világ szeme: Akinfejev beleért, de a kapufáról bepattant, nagy mázli, de 2-1.

Ignasevics, a rutinos orosz berúgta a jobb alsóba, 2-2.

Domagoj Vida a negyedik horvát. S a harmadik gólszerző, 3-2.

Ha az oroszok rontanak, vége. Kuzjajev lövi, neki ez nem gond. 3-3.

Megint Ivan Rakitić dönthet a horvátok javára. Ő a világ leghiggadtabb embere, 4-3. Horvátország bejutott az elődöntőbe.