Infostart.hu
eur:
354.83
usd:
304.89
bux:
131547.96
2026. május 27. szerda Hella
Szappanos Péter a magyar labdarúgó-válogatott edzésén az MLSZ Telki Edzőközpontjában 2025. június 3-án. A magyar csapat június 6-án Svédország válogatottját fogadja a Puskás Arénában, négy nappal később pedig Azerbajdzsán együttese ellen Bakuban lép pályára.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Szappanos Péter: egy ilyen győzelem nagyon sokat tud segíteni

Az Azerbajdzsán otthonában 2-1-re megnyert felkészülés mérkőzés utolsó pillanataiban bravúrral hárító Szappanos Péter szerint egy ilyen győzelem sokat tud segíteni a magyar labdarúgó-válogatottnak.

"Nem mondanám magam hősnek" - kezdte az MTI felvetésére a kupagyőztes Paks hálóőre, aki a 93. percben egy szöglet után az ellenfél kapusának közeli próbálkozását védte lábbal. "Amikor egy ilyen mérkőzésen a hazai csapattól nem tudunk ellépni, nem lőjük be a helyzeteinket, akkor az ellenfélnek a végén lesz lehetősége. Szerencsére át tudtuk vészelni, és egy rossz periódus után egy ilyen győzelem nagyon sokat tud segíteni. Megvoltak a lehetőségeink, lehetett volna nagyobb arányú is ez a győzelem, de így is nagyon értékes."

A csereként pályára lépő Szappanos megjegyezte, nem sok mindent látott "kollégája" lövésénél, de szerencsére lábbal hárítani tudott, ezt követően pedig szükség volt Szoboszlai Dominik becsúszására is.

"Ebből is látszik, hogy igazi csapatmunka volt, meleg pillanatokat éltünk túl, ebből tudunk együtt építkezni" - zárta értékelését a 34 éves futballista.

A magyar válogatott a sikerével megszakította ötmeccses nyeretlenségi sorozatát és egymást követő három vereség után újra diadalmaskodott. A nemzeti együttes legközelebb már világbajnoki selejtezőket vív, szeptember 6-án Írországban lép pályára, három nappal később pedig a friss Nemzetek Ligája-győztes portugálokat fogadja.

Címlapról ajánljuk
Autópályák, hulladék, kaszinók: felülvizsgálják a koncessziós szerződéseket

Autópályák, hulladék, kaszinók: felülvizsgálják a koncessziós szerződéseket

Az Országgyűlés szerdai ülésén Molnár Zoltán (Tisza) arra kérte frakciója nevében a kormányt, hogy haladéktalanul kezdje el a teljes körű koncessziós auditot. „A 30-35 évre titkosított, haveri kézbe játszott koncessziós szerződések azonnali felülvizsgálata nem bosszú, hanem nemzeti kötelesség” – fogalmazott. A legkirívóbb példák között a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztését, az országos hulladékkoncessziót és a kaszinókat említette. Magyar Péter miniszterelnök válaszában meg is ígérte a teljes felülvizsgálatot.

Nyomozók jelentek meg a Nemzeti Kulturális Alapnál

Szerda reggel nyomozók jelentek meg a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) székházában: a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai kezdték meg a munkát. A hírt Tarr Zoltán miniszter és Nagy Ervin kultúráért felelős államtitkár is megerősítette. Az NKA 17 milliárd forintot osztott szét a választást megelőző időszakban.
inforadio
ARÉNA
2026.05.27. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×