Infostart.hu
eur:
387.8
usd:
329.33
bux:
0
2025. december 29. hétfő Tamara, Tamás
Nyitókép: MJSZ / Vörös Dávid

Japán–magyar 2–0 – egyelőre nem üti meg az elit szintjét a női hokiválogatott

A svédek után a japánoktól is 2–0-s vereséget szenvedett.

A magyar női jégkorong-válogatott a második mérkőzésén 2–0-ra kikapott a japán csapattól pénteken a Ceské Budejovicében zajló elitvilágbajnokságon.

Az első harmadban jól játszottak a magyarok, de az első szünet előtt nem sokkal a japánok kihasználtak egy nagy hibát, rossz keresztpasszot lefülelve jutottak vezetéshez. A folytatásban fegyelmezetten és önbizalommal korongoztak az ázsiaiak, akik üres kapus góllal állították be a végeredményt, amikor már csak nyolc másodperc volt hátra. Pat Cortina csapata a támadóharmadban nem játszott hatékonyan.

A magyar együttes - amely a bennmaradás kiharcolásának céljával érkezett a vb-re - csütörtökön ugyancsak 2-0-s vereséget szenvedett a svédektől, a folytatásban pedig vasárnap Norvégiával, hétfőn Németországgal találkozik. Az ötös csoportból a két utolsó kiesik, a legjobb három pedig a negyeddöntőben folytatja szereplését a kanadai, amerikai, cseh, finn, svájci ötössel együtt.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump már látja a békemegállapodást

Donald Trump már látja a békemegállapodást

Donald Trump szerint az ukrajnai háború lezárásáról szóló tárgyalások végső szakaszában járnak. Az amerikai elnök erről Volodimir Zelenszkij társaságában beszélt, amikor floridai rezindenciáján fogadta az ukrán államfőt vasárnap.
Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Oroszország szombat este újabb rakétatámadást indított Kijev és Ukrajna több régiója ellen, amely miatt az ukrán főváros egyes részein megszűnt az áram- és a távhőszolgáltatás. A támadás közvetlenül megelőzte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök amerikai látogatását, ahol Donald Trump elnökkel folytat tárgyalásokat a 20 pontos béketerv véglegesítése érdekében. Az egyik legkritikusabb kérdése továbbra is az, hogy mely területeket adnák át Oroszországnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×