Infostart.hu
eur:
388.16
usd:
334.78
bux:
120688.04
2026. március 4. szerda Kázmér
WAALWIJK, NETHERLANDS - DECEMBER 21: former Dutch national coach Leo Beenhakker during the Dutch Keuken Kampioen Divisie  match between RKC Waalwijk v Go Ahead Eagles at the Mandemakers Stadium on December 21, 2018 in Waalwijk Netherlands (Photo by Geert van Erven/Soccrates/Getty Images)
Nyitókép: Geert van Erven/Soccrates/Getty Images

Meghalt a Real Madrid egykori mestere

Elhunyt Leo Beenhakker, a Real Madrid volt vezetőedzője, a holland labdarúgó-válogatott egykori szövetségi kapitánya.

A spanyol klub csütörtökön a honlapján közölte, hogy 82 éves korában elhunyt a holland mester, aki 1986 és 1989 között, valamint 1992-ben vezette a csapatot. A bajnokságot háromszor, a spanyol szuperkupát kétszer, a Király Kupát egyszer nyerte meg Beenhakker irányításával a Real.

A szakvezető 1980-ban és 1990-ben az Ajax, 1999-ben a Feyenoord élén lett holland bajnok, de volt Szaúd-Arábia, Trinidad és Tobago, valamint Lengyelország szövetségi kapitánya is.

Beenhakker egy rövid ideig Magyarországon is dolgozott: 2011-ben az Újpest sportigazgatója volt.

Címlapról ajánljuk

Perzsa-öböl: versenyfutás életre-halálra

Az Öböl-menti arab országok egy héten belül kifogyhatnak a légvédelmi fegyvereikből, ha Irán az eddigiekhez hasonló hevességgel zúdítja rájuk rakéta a dróncsapásait. Márpedig ez a háború eddig elképzelhetetlen méretű eszkalációjához vezethet.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
2026-ban még nem volt ilyen gyenge a forint, aztán hirtelen rántottak egyet rajta

2026-ban még nem volt ilyen gyenge a forint, aztán hirtelen rántottak egyet rajta

Drámai mértékben gyengült kedden a forint. A befektetői hangulatot jelentősen rontotta, hogy a hétfői, mintegy 50 százalékos ugrást követően tovább emelkedett a földgáz világpiaci ára, miközben a közel-keleti háború miatt egyre erősebbek a félelmek az esetleges termelési és szállítási zavaroktól, amelyek az energiaárakon keresztül a régiót is érzékenyen érinthetik. Az elmúlt másfél nap mozgásai alapján kijelenthető, hogy a forint a konfliktus egyik legnagyobb vesztese: a régióban is alulteljesít, kedden például mintegy 2 százalékkal esett, miközben a lengyel zloty 1,2 százalékos gyengülést mutatott, a cseh korona és a román lej pedig ennél is kisebb veszteséggel megúszta. Nemcsak térségi, hanem globális összevetésben is nehéz a forintnál gyengébben teljesítő devizát találni az elmúlt két nap alapján. A Portfolio piaci forrásai szerint a mostani esésben szerepet játszhat az általános túlvettség miatti korrekció, illetve a meredeken emelkedő gázárak nyomán erősödő kockázatkerülés is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×