Infostart.hu
eur:
384.95
usd:
330.76
bux:
123296.08
2026. március 4. szerda Kázmér
Nyitókép: Pixabay

A Magyar Ökölvívó Szakszövetség csatlakozik az új nemzetközi szövetséghez

A Magyar Ökölvívó Szakszövetség (MÖSZ) közgyűlése szombaton úgy döntött, hogy csatlakozik az új nemzetközi szövetséghez, a World Boxinghoz (WB).

Kovács István, a MÖSZ novemberben megválasztott elnöke a szombati eseményt követően az M1 aktuális csatornán emlékeztetett arra, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) megszakította a kapcsolatot a Nemzetközi Ökölvívó Szövetséggel (IBA), és kizárta soraiból.

"Ahhoz, hogy az olimpiai család tagjai maradjunk, itthon a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elismert tagjai maradhassunk, az kellett, hogy elhagyjuk az IBA-t és átlépjünk a World Boxingba" - magyarázta. Hozzátette, az alapszabály értelmében az átlépésről az elnökség önállóan is határozhatott volna, ennek ellenére úgy döntöttek, hogy a közgyűlés elé terjesztik a kérdést, mivel "az ökölvívóink életét meghatározó döntésről van szó". Kovács örömét fejezte ki, amiért

75 klub képviseltette magát a küldöttgyűlésen, és mind a 75 igennel szavazott.

A sportolóként olimpiai, világ- és Európa-bajnok bokszoló elárulta, a WB-vel a csatlakozási tárgyalások már decemberben megkezdődtek és nagyon jól haladnak. "Én valóban képben vagyok és pontosan tudom, mennyire nagy és kardinális kérdésről kellett most dönteni. Szerencsére a közgyűlés is észnél volt, és pontosan tudta a fenyegető veszély mértékét" - magyarázta.

Mint mondta, tudomása szerint a MÖSZ lesz a WB 75. tagszövetsége. Ez azért is számít mérföldkőnek, mert a WB-nek éppen ekkora létszámra volt szüksége a NOB általi elfogadáshoz.

Kovács kifejtette: közös terveik vannak a WB-vel, például szeretnének belépni a versenyrendszerbe, segítenének a sportdiplomáciai célok megvalósításában, utánpótlás Európa-bajnokságot rendeznének, illetve a WB egyik kongresszusának is otthont adnának és szeretnének bekerülni az új nemzetközi szövetség különböző bizottságaiba.

Az elnök a márciusban a szerbiai Nisben sorra kerülő női IBA-világbajnokság kapcsán leszögezte: az a magyar ökölvívó, aki részt vesz bármilyen IBA-versenyen a jövőben, azt kockáztatja, hogy kiírja magát a MÖSZ versenyrendszeréből. A MÖSZ január 16-án írt arról, hogy a WB elnökétől kapott december 14-i tájékoztatás, valamint a MOB-tól érkezett felhívás alapján, illetve

a 2028-as olimpián való részvétel érdekében csatlakozni kíván az új és a hivatalos elismerést a NOB-tól várhatóan március végén megkapó világszövetséghez.

A jelenlegi helyzetet a bizonytalanság, a NOB és az IBA között teljesen elmérgesedett viszony jellemzi. Az ökölvívás, amely pillanatnyilag nincs ott a 2028-as Los Angeles-i olimpia programjában, a legutóbbi két olimpián már csak a NOB teljes körű irányításával szerepelhetett a játékokon. A NOB 2023 tavaszán visszavonta az orosz Umar Kremljov elnökölte IBA elismerését, gyakorlatilag teljesen kizárva ezzel az olimpiai mozgalomból. A döntést azzal indokolta, hogy a 2020 vége óta Kremljov irányította nemzetközi szövetség nem tudta megoldani a pénzügyi, sportszakmai és vezetési problémákat.

Címlapról ajánljuk
„Megvan az olajunk” – Orbán Viktor részleteket árult el a Vlagyimir Putyinnal folytatott beszélgetéséről

„Megvan az olajunk” – Orbán Viktor részleteket árult el a Vlagyimir Putyinnal folytatott beszélgetéséről

„Megvan az olajunk, de Putyin azt mondta, az nem az ő dolga, hogyan jut el hozzánk. Putyinnak megvannak a céljai, és amíg azokat nem éri el, nem fejezi be” az ukrajnai háborút – mondta egy szerda délutáni tévéinterjúban Orbán Viktor. „Az ukrán követelést erőből le kell verni, arcátlan és pimasz reakciónak tartom, amit tesznek” – fogalmazott a miniszterelnök, aki szerint az ukrán és iráni helyzet miatt „vannak ugyan stratégiai tartalékaink, de az infláció magasabb lesz, a benzin drágább, ami nem tesz jót a kormánynak”. Cikkünk frissül!

N. Rózsa Erzsébet az Arénában: Irán esélye az lehet, ha Donald Trumpnak „ennyi elég”

Az Irán ellen indított háború a legtöbb elemző szerint is addig tarthat, ameddig az amerikai elnök úgy érzi, hogy eléri, amit akart – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában N. Rózsa Erzsébet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tanára, Közel-Kelet-szakértő.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×