eur:
402.37
usd:
371.5
bux:
91415.63
2025. március 29. szombat Auguszta
Budapest, 2022. június 24.Virth Balázs, Milák Kristóf edzője a vizes világbajnokságon a Duna Arénában 2022. június 24-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Virth Balázs: itt nem szoktak a magyarok jó időt úszni, de Kristóf esete más

Nagy érdeklődés övezi a Mare Nostrum-sorozat középső, barcelonai versenyét, ahol a magyarok között a nemzetközi mezőnybe visszatért Milák Kristóf is ott van.

A második napi eredményekből az látszik, hogy mindenki – Telegdy Ádám, Márton Richárd, Zombori Gábor és Milák Kristóf is – sokkal gyengébbet úszott, mint az április országos bajnokságon. Milák edzője, Virth Balázs a Sportalnak elmondta: a Mare Nostrumon nem szoktak jól úszni, hiszen ebben az időszakban olyan edzésmunkát végeznek, amitől fáradtak.

Milák Kristóf esete azonban más (ő első nap jó idővel nyerte a 100 pillangót, de másnap fő számában, 200 m pillangón kikapott). Edzője szerint a világcsúcstartó úszó erős, gyors, de nincs megfelelő állóképessége. "Nem túl jó jel, hogy nem tartunk előrébb, mint áprilisban" – jegyezte meg.

A továbbiakról egyelőre még nem döntöttek. A hét végén lesz a Mare Nostrum monacói versenye, utána Virth Balázs leül Milák Kristóffal és megbeszélik, hogyan tovább.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Száj- és körömfájásjárvány - Irgalmatlan szigor lép életbe az állatok terén

Például minden korlátozás alá eső terület esetében érvényes, hogy azokba fogékony állatokat tilos beszállítani, valamint az állatokat kivinni onnan.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Uniós pénzek tűnnek el a bürokrácia útvesztőjében – meglepő parlamenti jelentés készült

Uniós pénzek tűnnek el a bürokrácia útvesztőjében – meglepő parlamenti jelentés készült

Az Európai Unió költségvetésében párhuzamosan két jelentős cél is hangsúlyosan megjelenik: az innováció ösztönzése és a regionális egyenlőtlenségek csökkentése. Bár a Horizont Európa és a Kohéziós Politika külön logika mentén működik, a döntéshozók évek óta próbálják összekapcsolni a két forrásrendszert, hogy azok hatékonyabban támogassák egymást. A cél világos: a kutatási kiválóság ne csak a fejlettebb térségek kiváltsága legyen, hanem a leszakadó régiókban is érvényesüljön. Ennek érdekében az EU jogi és adminisztratív eszközökkel is ösztönözni próbálja a szinergiákat, például a források kombinálását vagy a közös pályázati mechanizmusokat – egy friss, az Európai Parlament számára készült jelentés azonban arra figyelmeztet, hogy a gyakorlatban továbbra is komoly akadályok gátolják a két támogatási forma összehangolását, a problémával pedig az Európai polgári vitacsoportok most kezdődő ülésein is hangsúlyosan foglalkoznak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×