Infostart.hu
eur:
376.8
usd:
318.89
bux:
126534.75
2026. március 1. vasárnap Albin
A magyar válogatott játékosai ünneplik győzelmüket a férfi vízilabdatorna elődöntőjében játszott Magyarország - Spanyolország mérkőzés végén a fukuokai vizes világbajnokságon 2023. július 27-én. A magyar válogatott 12-11-re legyőzte a címvédő spanyol csapatot, ezzel bejutott a döntőbe, egyúttal kvótát szerzett a jövő évi párizsi olimpiára.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Durván belenyúlhatnak az olimpiai vízilabdaprogramba

Egyre inkább úgy tűnik, hogy megváltozik a férfi vízilabdatorna lebonyolítása a 2028-as olimpián, de Molnár Tamás, a World Aquatics vízilabda szakbizottságának (WPTC) elnöke szerint erős lobbival meg lehet akadályozni a résztvevő csapatok számának csökkentését.

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) továbbra is előtérbe helyezi a fenntarthatóságot és a költséghatékonyságot, ezért a tervek szerint a szinkronúszás és a vízilabda olimpiai versenyeit ugyanabban a létesítményben bonyolíthatják le a jövőben, ami jelentős mértékben átalakíthatja a programot – mondta a vlv.hu-nak Molnár Tamás, a World Aquatics vízilabda szakbizottságának (WPTC) elnöke.

A jelenlegi rendszerben a szinkronúszás programja hét napig, míg a női és férfi vízilabdatorna tizenhat napig tart az ötkarikás játékokon. A háromszoros olimpiai bajnok tájékoztatása szerint ezért a 2028-as Los Angeles-i játékok szervezői már elkezdték keresni a megoldást, hogyan lehetne összehangolni úgy a versenyeket, hogy egy helyszínen rendezhessék a két szakág küzdelmeit. Felmerült az is, hogy lerövidítik a férfi vízilabdatorna programját, illetve

a részt vevő csapatok számának csökkentésére is érkezett javaslat.

Molnár Tamás hangsúlyozta: a World Aquatics nem ért egyet a létszámcsökkentés ötletével, és ezt az álláspontot képviselik majd a további egyeztetéséken is, azt azonban elismerte, hogy valamilyen reformra szükség lesz. „Jelen pillanatban annak van a legnagyobb valószínűsége, hogy a férfi szakág tizenkét csapatos tornájának lebonyolítási rendje átalakul” – jegyezte meg.

Az egyik lehetséges forgatókönyv szerint

a 2028-as olimpiától a két hatos csoport helyett négy hármas csoportot alakítanak ki.

A csoportkör végén a harmadik helyezettek kiesnének, majd jönnének a negyeddöntők és az elődöntők, végül pedig a finálé. Az 5-8. helyért nem rendeznének meccseket. Az olimpiai bajnoki címhez eddig nyolc mérkőzést kellett lejátszani a férfi tornán, a tervezett változtatás után viszont csak ötöt kellene.

Molnár Tamás szerint sok még a kérdőjel, hiszen az új szisztéma alapján ugyan négy nappal lerövidülne a program, de még így sem férne bele egy hétbe, ezért úgy véli, a megoldást az jelentheti, ha az olimpiai vízilabdatorna programja a mínusz második napon kezdődne – úgy mint a labdarúgás esetében.

Címlapról ajánljuk
Olajtankert bombáztak le az irániak, beleremeghet a világ kőolajpiaca

Olajtankert bombáztak le az irániak, beleremeghet a világ kőolajpiaca

Miután Irán közölte, hogy válaszul az amerikai–izraeli légitámadásokra lezárják a világ egyik fő „kőolaj-ütőerét”, a Hormuzi-szorost, iráni rakétatalálat ért egy olajtankert. A világ kőolajpiacán nagy változások jöhetnek, akár nagy áremelkedés is elképzelhető. A magyar kormány szerint ebben a kiélezett helyzetben különösen fontos, hogy Ukrajna újraindítsa a szállítást a Barátság kőolajvezetéken Magyarország felé.
inforadio
ARÉNA
2026.03.01. vasárnap, 18:00
Kis-Benedek József
biztonságpolitikai szakértő
Új vezetők vették át Iránt, megtámadták a USS Abraham Lincolnt, milliós városokra záporoznak a rakéták - Percről percre tudósításunk az iráni háborúról

Új vezetők vették át Iránt, megtámadták a USS Abraham Lincolnt, milliós városokra záporoznak a rakéták - Percről percre tudósításunk az iráni háborúról

Tegnap reggel megtámadta az Egyesült Államok és Izrael Iránt, a cél az iszlamista rezsim megbuktatása, az atomprogram és a ballisztikus rakétaprogram leszerelése. Irán ma reggel hivatalosan is megerősítette: meghalt Ali Hámenei ajatollah, Irán legfőbb vallási és politikai vezetője. Az ország irányítását egy háromfős testület veszi át. A háború folytatódik: az Iszlám Forradalmi Gárda Hadtest a szomszédos országokat bombázza, támadás érte ma Izraelt, Irakot, Jordániát, az Egyesült Arab Emírségeket, Katart, Kuvaitot és Bahreint is. Dubajt és Dohát majdnem olyan intenzíven rakétázza Irán, mint Izraelt - az emírségekben már legalább hat rakéta / drón talált be és halottak is vannak. Iránban tízezrek vannak az utcákon, akik bosszúért tüntetnek, Pakisztánban és Irakban az amerikai követségek épületeit támadják helyiek. Az iráni Iszlám Forradalmi Gárda Hadtest (IRGC) jelentése szerint megtámadták az Egyesült Államok repülőgép-hordozóját. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×