392.27
366.85
67039.3
Ádám Martin (j2), a magyar csapat tagja gólt fejel a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezők kilencedik fordulójában, a G csoportban játszott Bulgária - Magyarország mérkőzésen a szófiai Vaszil Levszki Nemzeti Stadionban 2023. november 16-án.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Magyarország egyenes ágon kijutott a labdarúgó-Eb-re

A magyar labdarúgó-válogatott 2-2-es döntetlent ért el Szófiában, s ezzel az utolsó mérkőzésétől függetlenül kijutott a 2024-es németországi Európa-bajnokságra. Ádám Martin vezető gólja után visszaesett a csapat játéka, nem akadt a közepesnél jobb teljesítmény, a bolgárok egy vitatható tizenegyessel vezetést szereztek, de a 97. percben Szoboszlai Dominik szabadrúgása után a bolgár Popov saját kapujába csúsztatta a labdát.

Marco Rossi szövetségi kapitány Botka Endrével pótolja a védelemből hiányzókat (a litvánok ellen Fiola Attila játszott ezen a poszton), míg Sallai Roland helyére az először a kezdő tizenegyben szereplő Csoboth Kevin került. A selejtező-sorozat eddigi legjobb magyar gólszerzője, Varga Barnabás helyén Ádám Martin kezd.

Az Ulszan Hyundai középcsatára ugyancsak kezdett a két csapat budapesti mérkőzésén, s akkor gólt is szerzett.

A magyar válogatott összeállítása: Dibusz Dénes – Botka Endre, Lang Ádám, Szalai Attila – Loic Négo, Nagy Ádám, Callum Styles, Kerkez Milos – Csoboth Kevin, Szoboszlai Dominik – Ádám Martin.

A bolgár csapat: Naumov – V. Popov, Petkov, Antov, Nedjalkov – F. Krasztev, Csocsev, Gruev – Deszpodov, Mincsev, Delev.

A mérkőzést lengyelek vezetik, Daniel Stefanski a vezetőbíró, Dawid Golis, Michal Obukowicz pedig a két asszisztens.

Bátor letámadással kezdett a magyar csapat, Callum Styles helyzetbe került, de jobban járt volna, ha külsővel lő.

A 7. percben Ádám Martin hat méterről a kapu fölé fejelt.

Antov sárga lapot kapott, mert visszaütött Szoboszlainak.

A 9. percben a „sértett” keményen belőtt labdáját Ádám Martin befejelte a hálóba, 0-1.

A 20. percben Nagy Ádám rossz passzával Deszpodov mehetett a kapura, Szalai Attila óriási rutinnal szorította ki.

A 24. percben a kitámadó magyar csapaton áthozták a bolgárok a labdát, Delev lövése megpattant Lang Ádám lábán, s a kapuba jutott, 1-1.

Kiegyenlített játékkal telt el a legutóbbi hat-hét perc.

Antov Ádámmal szemben szabálytalankodott, a második sárgájával kiállt.

Botka kitört, Gruev elütötte, ő is piros lapot kapott. A meccs az 1968-as olimpia döntőjét kezdi idézni. Gondoltuk mi. A VAR alapján visszavonta a bíró a piros lapot. Sárga lapot kapott Négo és Botka. Előbbi talán beszédért, utóbbi talán műesésért.

Aztán kapott egyet Kerkez is, színészkedésért.

Az első félidő hosszabbításában Nagy Ádám beadása után Négo az oldalhálóba lőtt.

Vége az első félidőnek. Az eredmény megfelelő, a játék semmiképpen sem jobb, mint közepes.

A második félidő első tíz percében egymást követték a magyar helyzetek, Csoboth, Szoboszlai és Styles is lőhetett volna gólt.

Csoboth helyére Nagy Zsolt állt az 58. percben, miután Kerkez is megkapta a második sárga lapját.

A 62. percben Ádám szép csel után ezúttal gyengén lőtt.

Szoboszlai jó beadása után Négo elhamarkodottan lőtt, fölé.

Szoboszlai is lőhetett, ő sem talált kaput.

Az utolsó bő negyedórára Ádám Martint Németh András váltotta.

Deszpodov csinált három cselt, elesett, nem nézte meg a VAR. A 78. percben ő maga lőtte, magabiztosan, 2-1.

Van jó negyedóra kiegyenlíteni.

Gazdag és Kalmár jött Botka és Négo helyére.

Szoboszlai távoli lövését Naumov kivédte.

Rúghatott még egy szabadrúgást, fölé ment.

Szoboszlai ziccerbe került a 94. percben, Naumov azonban bemutatta a mérkőzés legnagyobb védését.

A 97. percben Szoboszlai Dominik felívelte a szabadrúgást, Petkov a rosszul kimozduló mögé, a kapuba csúsztatta a labdát, 2-2.

A magyar válogatott kijutott az Európa-bajnokságra.

Nem ünneprontás: rossz játékkal. Ádám Martin góljával sikerült gyorsan vezetést szerezni a 9. percben, de körülbelül addig játszott jól a magyar csapat. A bolgárok még az első félidőben kiegyenlítettek egy szerencsés góllal, s bár emberhátrányba kerültek, de ezt nem tudtuk kihasználni. Talán a második félidő elejétől eltekintve túlságosan is a döntetlenre játszottak a játékosok, a bolgárok pedig egy vitatható tizenegyesből megszerezték a győztes góljukat. Marco Rossi válogatottja csalódást okozott a játékával, még a közepest sem érte el egyetlen játékos teljesítménye sem, talán Ádám Martin kivételével. Óriási szerencsére a bolgár segítettek rajtunk.

Kitört a kullancspánik Magyarországon: mutatjuk, mire kell figyelni

Már most nagyon oda kell figyelnie minden túrázónak és kertészkedőnek, mert az enyhe tél miatt a korábbiakhoz képest sokkal több kullanccsal lehet találkozni a kirándulóhelyeken, valamint a kertes házak udvarain is. A Magyar Kullancsszövetség elnöke azt mondta az InfoRádióban, hogy az aranysakálok két, Hyalomma nemzetségbe tartozó kullancsfajt hurcoltak be Európába, amelyek nagyon veszélyesek.