2024. május 2. csütörtök Zsigmond
Liverpools Mohamed Salah scores their sides third goal of the game during the UEFA Europa League Group E match at the Raiffeisen Arena, Linz. Picture date: Thursday September 21, 2023. (Photo by Nick Potts/PA Images via Getty Images)
Nyitókép: Nick Potts/PA Images via Getty Images

Lilában játszva is nyert a Liverpool, Szoboszlai csereként állt be

Szoboszlai Dominik ezúttal a második félidőben állt be a Liverpool csapatába, amely 3-1-es győzelmet aratott Linzben, Európa-liga-mérkőzésen.

Jürgen Klopp mind a tizenegy játékosát lecserélte a szombati, a Wolverhampton elleni bajnoki mérkőzéshez képest, akadtak olyan játékosok is, akik az idény most játszottak először tétmérkőzést. A személycserék ellenére a képlet annyiban nem változott, hogy ismét hátrányba került a Pool a találkozó elején.

A folytatásban ellenben fordított, kétséget sem hagyott afelől, hogy bármilyen összeállításban jobb, mint a LASK. Darwin Nunez büntetőből egyenlített, majd beállt Szoboszlai Dominik, McAllister és Joe Gomez is. Egyre nagyobb fölénybe kerültek a Vörösök, s előbb Luis Diaz a 63. percben vezetést szerzett, aztán a nagy kedvvel futballozó Mohamed Szalah, a Liverpool negyedik cseréje is a kapuba talált.

Jürgen Klopp egy kicsit pihentette a kulcsjátékosait, de így is három ponttal rajtolt az Európa-ligában. A csoport másik mérkőzésén Union St. Gilloise–Toulouse 1-1.

LINZ, AUSTRIA - SEPTEMBER 21: Luis Diaz of Liverpool FC celebrates after scoring his team's second goal with teammates during the UEFA Europa League 2023/24 group stage match between LASK and Liverpool FC on September 21, 2023 in Linz, Austria. (Photo by Harry Langer/DeFodi Images via Getty Images)
Luis Diaz ünnepli a gólját Linzben. (Fotó: Harry Langer/DeFodi Images via Getty Images)