eur:
408.01
usd:
386.26
bux:
77123.76
2024. november 14. csütörtök Aliz
Klein Dávid hegymászó, a Magyar Everest Expedíció 2017 tagja az Everest alaptáborban 2017. április 8-án. Az expedíció célja a Föld legmagasabb csúcsa, a 8848 méter magas Mount Everest (Csomolungma) elérése oxigénpalack nélkül, elsőként a magyar expedíciós hegymászás történetében.
Nyitókép: Mohai Balázs

Nincs megállás, újabb magyar hegymászók indulnak veszélyes útra

A Hindukuson 20 éve nem járt expedíció.

Suhajda Szilárd tragédiája után néhány nappal újabb magyar hegymászók indultak csúcstámadásra. Klein Dávid és társa, Kerekes Bence a BWT Hindukus Expedíció keretében vélhetően a Hindukus meghódítását tűzte ki célul – írja a Sokszínű Vidék.

Az Eurázsiai-hegységrendszerhez tartozó, a pakisztáni-afgán határvidéken húzódó hegységben található a világ egyik legmagasabb csúcsa.

A BWT Hindukus Expedíció két hegymászója május 29-én indult útnak Ferihegyről, május 30-án érték el Iszlámábádot és 31-én érkeztek meg Csitrál megyébe, az afgán határ közelébe.

Címlapról ajánljuk
Az NNGYK az allergének menzai kitiltásáról: ez nem csak a gyerekeket érinti

Az NNGYK az allergének menzai kitiltásáról: ez nem csak a gyerekeket érinti

A dió, a földimogyoró és a szezámmag is az anafilaxiás allergia fellépésének kiindulópontja lehet, ezért tűnnek el ezek az alapanyagok februártól a menzákról – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ Táplálkozástudományi Főosztályának vezetője. Zentai Andrea hozzátette: a módosított jogszabály nemcsak a gyermekeket érinti, hanem mindenkit, akire vonatkozik a közétkeztetési rendelet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.14. csütörtök, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×