Infostart.hu
eur:
364.73
usd:
316.71
bux:
146688.57
2026. július 31. péntek Oszkár
Liu Shaoang a férfi 500 méteres verseny előselejtezőjében a rövidpályás gyorskorcsolyázók debreceni világkupaversenyén a Főnix Arénában 2021. november 18-án.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Liu Shaoang az olimpiáról: "akkor leszek elégedett, ha hazatérve mosolygok a repülőtéren"

Az 500 és az 1000 méteres számok kerülnek fókuszba a pekingi téli olimpián az ötkarikás bajnok rövid pályás gyorskorcsolyázónál, de most még van némi egészségügyi lemaradása - egy hónappal a verseny előtt. Interjú.

Egy hónappal a téli olimpia előtt még utol kell érnie magát Liu Shaoangnak, aki egy kisebb betegség miatt négy napot kihagyott az év legelején.

"Volt egy hátfájásom elég sokáig, és egyfajta erős nyújtást kell végeznem heti egyszer, 45 percen át. Lehetne többször is, csak olyan időigényes, hogy nem nagyon fér bele több. Azért van rá szükség, hogy a hátam és a derekam bírja a terhelést az edzés folyamán" - mondta az olimpiai, világ- és Európa-bajnok ferencvárosi rövidpályás gyorskorcsolyázó az InfoRádiónak.

A következő hetekben még itthon készülnek, január 26-án utaznak az olimpiára Pekingbe, ahol egy hónap múlva lesz a rövidpályás gyorskorcsolyaverseny.

A kihagyás viszont nem hagyhat nyomot.

"Úgy gondolom, hogy jobb most, mint később ez a kihagyás, hogy visszanyerjem azt a formát, amelyre az olimpián szükség lesz" - tette hozzá.

A többiek a szerdai sajtónyilvános edzésen talán nem látszottak annyira optimistának, mint néhány hónappal ezelőtt, de mindenki másképp kezeli a feszültséget, illetve az utazás előtti karantént. Liu Shaoang így áll ehhez:

"Azért én is érzem, hogy mindenki fáradtabb, nem annyira jókedvű. Megterhelő időszakon vagyunk túl, és még csak most jön igazán a neheze. De én úgy gondolom, hogy

ha ezt az időszakot mindenki túléli, happy end lesz a vége."

A formát megítélni nagyon nehéz, de a mezőnyt is, tavaly a vb-n ugyanis noha nem volt ott egy sor ázsiai ország, de a magyar csapat sem volt csúcsformában a sportoló elmondása szerint, de az biztos, hogy "a vb-formánál több kell".

Liu Shaoang a rövidebb távokat szereti és a váltót, de ez nem azt jelenti, hogy a 1500-on ne tenné oda magát, mindenesetre az 500 és az 1000 méter lesz a fókuszban. A váltó (5000 méteren) pedig címvédőként lesz ott Pekingben, és van egy 2000 méteres női-férfi mixváltó új számként, új lehetőségként.

Az olimpián azzal lenne elégedett, ha hazatérve "mosolyoghatna a repülőtéren".

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: már rendellenes állapot van a paksi atomerőműben, kedden vagy szerdán jöhet a leállás, de nincs veszélyhelyzet

Magyar Péter: már rendellenes állapot van a paksi atomerőműben, kedden vagy szerdán jöhet a leállás, de nincs veszélyhelyzet

Hétfőtől lépünk kritikus szakaszba az áramtermelés szempontjából, utána lesz a legnagyobb kihívás az ország előtt. Nincs nukleáris veszély Magyarországon, és Nagy László, az erőmű műszaki igazgató-helyettese részletesen beszámolt arról, hogyan biztosítják, hogy ne is legyen.

Paks leáll: át kell kapcsolnunk magunkat

A Duna alacsony vízállása miatt a következő napokban elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, fontos lesz takarékosan bánni a villamosenergiával. Mit tehetnek a háztartások? Erről kérdezte az InfoRádió Perger Andrást, az Energiaklub Szakpolitikai Intézet energiaprogram-vezetőjét.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Súlyosbodik a válság: energiakrízis alakult ki Magyarországon, sorra teszik a bejelentéseket a cégek

Súlyosbodik a válság: energiakrízis alakult ki Magyarországon, sorra teszik a bejelentéseket a cégek

Az elmúlt évek csapadékszegény időjárásának köszönhetően Magyarországra rendkívül súlyos aszály köszönöntött rá a nyár második felére. A folyók vízhozama történelmi mélységbe süllyedt, ami egyszerre súlyosbítja a mezőgazdasági helyzetet és energiakrízishez vezetett, mivel az ország legfontosabb erőműve, Paks hamarosan teljesen leállhat. A következő napokban újabb hosszan tartó, rendkívül forró időszak köszönt be, ami tovább nehezíti a helyzetet. A tudósításunk percről percre követi a legfrissebb eseményeket az időjárásról és az emiatt kialakult krízisről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×