Infostart.hu
eur:
353.42
usd:
309.02
bux:
143072.29
2026. július 5. vasárnap Emese, Sarolta
Milák Kristóf a célban 100 méteres pillangóúszás elődöntőjében a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpián a Tokiói Vizesközpontban 2021. július 30-án. Az úszó olimpiai csúccsal jutott a döntőbe.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Milák Kristóf öt számban indul a kazanyi Eb-n

A magyar csapat 13 fős lesz a jövő heti, kazanyi rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a keret legrutinosabb tagja Jakabos Zsuzsanna, aki az idei világkupa-sorozatban már több érmet is gyűjtött, akárcsak Szabó Szebasztián. Ők ketten már ennek a hétnek a második felét is a tatár fővárosban töltik, a soron következő vk-állomáson.

A tokiói olimpián 200 méter pillangón arany-, 100-on ezüstérmes Milák Kristóf kedvenc számai mellett gyorson és háton is medencébe ugrik majd az Eb-n, a budapesti világkupán utóbbi úszásnemben, 50 méter háton például kétszer is országos csúcsot javítva diadalmaskodott.

Kazanyban több fiatal is lehetőség kap, ők az idei, római junior Eb-n nyújtott szereplésükkel szolgáltak rá az indulási jogra.

A kazanyi rövidpályás Eb jövő kedden rajtol, először lesz hatnapos a viadal. Az előfutamok magyar idő szerint 8 órától kezdődnek, az esti programban az elődöntőket és a döntőket 16.30-tól rendezik.

Címlapról ajánljuk
A franciák nagy nehezen lebirkózták Paraguayt, és a legjobb 8 közé jutottak a labdarúgó-világbajnokságon

A franciák nagy nehezen lebirkózták Paraguayt, és a legjobb 8 közé jutottak a labdarúgó-világbajnokságon

A németeket tizenegyesekkel kiejtő Paraguay remekül védekezett a francia szupersztárok ellen is, akik csak Mbappé 70. percben lőtt büntetőjével tudták feltörni a védelmet, ezzel 1-0-ra győztek a labdarúgó-vb nyolcaddöntőjében. Mbappé ezzel utolérte Messit és hétgólos, a franciák a Kanadát 3-0-ra legyőző Marokkóval játszanak a négy közé jutásért.

Várhatóan még nyáron új államfőt választ az Országgyűlés: Magyar Péter bejelentette az Alaptörvény-módosítás részleteit – videó

Magyar Péter miniszterelnök videón és 12 pontban tette közzé a módosítások részleteit. Kevesebb sarkalatos törvény lesz, az országgyűlési képviselők mandátumát három ciklusra (12 évre) korlátozzák. A mai képviselők mandátumát ez nem érinti, de a következő választásoktól alkalmazandó lesz. Mennek a vármegyék és a főispánok.
inforadio
ARÉNA
2026.07.06. hétfő, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Tisza-kormány: Magyar Péter bejelentette az Alaptörvény-módosítás részleteit

Tisza-kormány: Magyar Péter bejelentette az Alaptörvény-módosítás részleteit

Szombaton sincs megállás a belpolitikában: az egyetemi kuratóriumi pályázatok kiírása mellett továbbra is az uniós források és a költségvetés helyzete áll a fókuszban. Emellett napvilágot látott a kormány átfogó energiatörvény-tervezete, amely a dinamikus tarifák bevezetésével és komoly bürokráciacsökkentéssel reformálná meg a hazai árampiacot. Ezzel párhuzamosan az energiahatékonysági szabályok is szigorodnak, így az állami szervek az uniós értékhatár felett már csak közel nulla energiaigényű épületeket vásárolhatnak vagy bérelhetnek. A nap egyik legfontosabb politikai fejleményeként Magyar Péter fog beszélni arról, hogy a kormány benyújtja az Alaptörvény 17. módosítását, amelynek részleteit délután 16 órakor ismerteti egy rendkívüli bejelentésben. Szombati híreink a kormányzati munkáról percről percre.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×