Infostart.hu
eur:
387.85
usd:
330.99
bux:
109278.66
2025. december 18. csütörtök Auguszta
Pirelli-gumik a Forma-1-es Magyar Nagydíj első napján a mogyoródi Hungaroringen 2018. július 26-án.
Nyitókép: Balogh Zoltán

Fontos szabályt törölhetnek el a Forma–1-ben

Vége lehet az időmérőkön a trükközésnek.

Sajtóértesülések szerint az idei szezon után eltörölhetik azt a szabályt, miszerint a Forma–1-es időmérők első tíz helyezettjének azokon a gumikon kell elrajtolnia, melyekkel a Q2-ben a leggyorsabb időt autózta – írja a vezess.hu.

Ennek főleg a középmezőnyben lehet jelentősége, mert gyakran kifizetődőbb stratégia „elkerülni” a kvalifikáció harmadik szakaszát, majd a szabad gumiválasztással élve felzárkózni a versenyen, amivel az időmérőn jobban teljesítők kerültek hátrányba.

Ha valóban kihúzza a szabálykönyvből ezt a kikötést a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA), 2022-től már a topcsapatok is jobban variálhatnak a stratégia meghatározásánál, ami akár kiélezettebbé is teheti a versenyzést. Hivatalos megerősítés még nem érkezett az esetleges szabálymódosításról.

Címlapról ajánljuk

Gazdatüntetés Brüsszelben: borult az eredeti akciózási terv, útlezárások jönnek az EU-csúcs helyszínén

Európai egység alakult ki a gazdatársadalomban a mostani brüsszeli tiltakozást illető két ügyben: senki nem szeretne nagy mennyiségű, ellenőrizetlen dél-amerikai élelmiszer ellen küzdeni a piacért, illetve a green dealből adódó átállás anyagi terheit sem vállalnák a jelenlegi formájában. A tüntetés eredeti programját borították az éjszakai akciózások, amelyek jelenleg ott zajlanak, ahol a zárolt orosz vagyont Brüsszelben őrzik. Helyszíni tudósítás.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.18. csütörtök, 18:00
Lehel László
a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója
Hullámvasúton a forint, sorra jönnek a meglepetések

Hullámvasúton a forint, sorra jönnek a meglepetések

Jelentős mértékben gyengült a magyar fizetőeszköz árfolyama az elmúlt napokban az euróval és a dollárral szemben. A piaci mozgás hátterében nagyrészt az MNB keddi sajtótájékoztatóján elhangzott gondolatok állnak, amelyek a magyar jegybank lazuló előretekintő iránymutatását és - az adatok megfelelő alakulása esetén - a kamatcsökkentési ciklus megkezdését vetítették előre. Az MNB kommunikációs hangvételének puhulására erős piaci reakció érkezett: a forint árfolyama a döntés óta közel 6 egységet emelkedett az euróval és a dollárral szemben is, ami körülbelül 1,5 százalékos gyengülésnek felel meg. A forint gyengülő tendenciája kezdetben ma is folytatódott (az euró jegyzése már az október vége óta nem látott 390-es szint felett is járt), Kurali Zoltán MNB-alelnök óvatosságot hangsúlyozó megszólalása azonban fordulatot hozott a devizapiacokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×