Infostart.hu
eur:
374.92
usd:
317.52
bux:
127083.87
2026. február 25. szerda Géza
Marco Rossi szövetségi kapitány a magyar labdarúgó-válogatott sajtótájékoztatóján a Puskás Arénában 2020. szeptember 5-én, a Nemzetek Ligája másnapi Magyarország-Oroszország mérkőzése előtt.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Szoboszlairól és a Dárdai családról is beszélt Marco Rossi

A szövetségi kapitány szerint még nem lehet a nyári Eb-vel foglalkozni.

A világbajnokságra való kijutás élvez prioritást idén Marco Rossi, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya számára.

Az olasz szakember az M4 Sportnak kifejtette: eseménydús időszak előtt állnak, hiszen március végén világbajnoki selejtezőket játszik a válogatott, bő két hónappal később pedig kezdődik majd a részben hazai rendezésű Európa-bajnokság. Hozzátette: utóbbitól függetlenül most csak a soron következő három találkozóra koncentrálhatnak.

"Egyszerűen nem lehet a fejünkben már most, hogy milyen csapatok ellen játszunk júniusban, hiszen két hét múlva itthon fogadjuk Lengyelországot az első vb-selejtezőn. Az én nézőpontom szerint a világbajnokság az elsődleges, nálam ez élvez prioritást" - nyilatkozta Rossi, egyúttal kiemelte, ez most még csak álom, hiszen olyan csoportból juthatnának ki, amelyben ott van Lengyelország és Anglia is. Mellettük pedig Albániát a legveszélyesebb ellenfélnek nevezte a negyedik kalapból, rengeteg élbajnokságban játszó futballistával.

"Borzasztóan nehéz lesz kijutni, különlegest kell alkotunk.

Az elmúlt két évben viszont többször is legyőztünk már nálunk előrébb rangsorolt csapatokat, most is mindent meg fogunk tenni. Amit ígérhetek, az az, hogy a pályán látott hozzáállással nem lesz gond" - mondta a szakvezető.

A magyar válogatott március 25-én a Puskás Arénában fogadja a lengyel gárdát, majd három nappal később San Marino, március utolsó napján pedig Andorra vendége lesz. A válogatott itthon játszó tagjai jövő csütörtökön találkoznak Telkiben - a kapitány csütörtökön (ma) hirdette ki keretét -, az idegenlégiósok pedig a hétvégi bajnoki mérkőzéseiket követően érkeznek meg a válogatott főhadiszállására.

A téli átigazolási időszakban Salzburgból Lipcsébe szerződő, ám azóta is ágyéksérüléssel küzdő Szoboszlai Dominikről elmondta: a klubváltása óta nem játszott, és információi szerint az RB Leipzignél még nem is edzett az első kerettel.

"Nagyon remélem, hogy áprilisban már elkezdhet játszani, de ez csak remény.

Az viszont biztos, hogy ha az Eb előtt akár csak négy-öt mérkőzést játszik majd, óriási segítségünkre lesz. Főként úgy, hogy a többi topbajnokságból érkező játékossal ellentétben nem lesz fáradt" - mondta Rossi.

Kitért a Dárdai fivérekre, a MOL Fehérvárban játszó Pálra, valamint a középső fiúra, a Herthában lévő Mártonra. A szakember kiemelte: Pálnak előbb a fehérváriaknál kell megszilárdítania a helyét, így neki most az U21-es válogatott lehet a reális célja. Márton esetében pedig az a legfontosabb, hogy ő mit szeretne: német vagy magyar válogatott lenni?

"Ha a magyar mellett dönt, és rendszeresen játszik a Herthában, akkor nem lesz akadálya, hogy a fókuszunkba kerüljön" - közölte Rossi.

Címlapról ajánljuk
Bendarzsevszkij Anton: az oroszoknak az Ukrajna feletti kontroll kell, erről nem fognak letenni

Bendarzsevszkij Anton: az oroszoknak az Ukrajna feletti kontroll kell, erről nem fognak letenni

Bizonyos gumifogalmak segíthetnek Oroszországnak győzelemként eladni bizonyos megegyezéseket, Ukrajnának pedig egy írott garanciarendszer lehet a reménye arra, hogy az orosz nyomás legalább katonailag csökken – értékelt az InfoRádió Aréna című műsorában Bendarzsevszkij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója, a posztszovjet térség szakértője. Értékelte a magyar-ukrán kapcsolatok rendezésének, a magyar érdekek képviseletének lehetőségeit is.

Orbán Viktor: Ukrajna készül, ezért katonákat és védelmi eszközöket telepítünk az energetikai infrastruktúra védelmére

A Védelmi Tanács ülése után számolt be a friss döntésekről a miniszterelnök, miután olyan jelzéseket kapott, hogy Ukrajna további akciókra készül a magyar energiarendszer működésének megzavarása érdekében.
inforadio
ARÉNA
2026.02.26. csütörtök, 18:00
Győri Enikő
a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület elnöke, a Fidesz-KDNP európai parlamenti képviselője
Itt a fordulat a tőzsdéken, az Nvidia jelentését várja a piac

Itt a fordulat a tőzsdéken, az Nvidia jelentését várja a piac

A héten vegyes mozgások voltak eddig láthatók a tőzsdéken, részben az amerikai vámok körüli bizonytalanság helyezett nyomást a piacokra, de a mesterséges intelligencia diszruptív hatása miatt is aggódnak a befektetők, ami miatt több szektort is megütöttek a hét elején. Mostanra viszont hangulatjavulás látszik a piacokon, az ázsiai piacok emelkedtek ma, a dél-koreai és a japán piac ráadásul új csúcsot is döntött; Európában is jó hangulatban telt a kereskedés; valamint az USA-ban is folytatódik az emelkedés. Fontos gyorsjelentések is érkeznek ma, itthon a Magyar Telekom és a Rába jelentett, az USA-ban pedig az Nvidia teszi közzé legfrissebb számait.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×