Infostart.hu
eur:
379.07
usd:
319.32
bux:
130202.21
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Jürgen Klopp, a Liverpool vezetőedzője és egyik játékosa, Mohamed Szalah a madridi Wanda Metropolitano Stadionban tartott edzésen 2019. május 31-én. Másnap itt játssza a labdarúgó Bajnokok Ligájának döntőjét a Liverpool és a Tottenham Hotspur.
Nyitókép: MTI/EPA/EFE/Rodrigo Jiménez

A Liverpool és a Manchester City is csoportelső

Fordulatos mérkőzéseket hozott a Bajnokok Ligája esti műsora. A Bayern elveszítette százszázalékos mérlegét, de veretlen maradt, a Liverpool és a Manchester City, a bajorokhoz hasonlóan, már biztos csoportelső. A B csoportban még mind a négy csapat továbbjuthat.

Az FC Porto és a tavalyi győztes Liverpool továbbjutása vált biztossá kedden a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában.

A C csoportban a portugál együttes vendéglátóként az eddig százszázalékos, már biztos továbbjutó Manchester City elleni gól nélküli döntetlennel harcolta ki a legjobb 16 közé jutást.

A D csoportban ugyanez sikerült a Mersey-parti gárdának, amely hazai pályán az Ajaxot győzte le 1-0-ra.

Megmaradt a továbblépés reménye Szoboszlai Dominik csapatának: a délután folyamán Moszkvában diadalmaskodó Salzburg az Atlético Madriddal verseng az A csoport egyetlen kiadó helyéért. A spanyolok vezettek, ám csak egy pontot gyűjtöttek a már biztos továbbjutó, címvédő Bayern München ellen.

A B jelű kvartettben a záró kör előtt minden csapat versenyben van a továbblépésért az Internazionale Mönchengladbachban aratott 3-2-es sikerének köszönhetően.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló:

A csoport:

Atlético Madrid (spanyol)-Bayern München (német) 1-1 (1-0)
gól: J. Félix (26.), illetve Müller (86., tizenegyesből)

korábban:

Lokomotiv Moszkva (orosz)-Salzburg (osztrák) 1-3 (0-2)
g.: Mirancsuk (79., tizenegyesből), illetve Berisha (28., 41.), Adeyemi (81.)

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Bayern München 13 pont, 2. Atlético Madrid 6, 3. Salzburg 4, 4. Lokomotiv Moszkva 3

B csoport:

Borussia Mönchengladbach (német)-Internazionale (olasz) 2-3 (1-1)
g.: Pléa (45+1., 76.), illetve Darmian (17.), Lukaku (64., 73.)

korábban:

Sahtar Donyeck (ukrán)-Real Madrid (spanyol) 2-0 (0-0)
g.: Dentinho (57.), Solomon (83.)

A csoport állása: 1. Mönchengladbach 8, 2. Sahtar Donyeck 7, 3. Real Madrid 7, 4. Internazionale 5

Pontazonosságnál az egymás elleni eredmények rangsorolnak.

C csoport:

Olympique Marseille (francia)-Olimpiakosz (görög) 2-1 (0-1)
g.: Payet (55., 75. - mindkettőt tizenegyesből), illetve Camara (33.)

FC Porto (portugál)-Manchester City (angol) 0-0

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Manchester City 13 pont, 2. (már továbbjutott) FC Porto 10, 3. Olimpiakosz 3, 4. Olympique Marseille 3

Pontazonosságnál az egymás elleni eredmények rangsorolnak.

D csoport:

FC Liverpool (angol)-Ajax Amsterdam (holland) 1-0 (0-0)
g.: Jones (58.)

Atalanta (olasz)-Midtjylland (dán) 1-1 (0-1)
g.: Romero (79.), illetve Scholz (13.)

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Liverpool 12 pont, 2. Atalanta 8, 3. Ajax 7, 4. Midtjylland 1

Percről percre tudósításunk

MADRID: A Neuer, Lewandowski és Goretzka nélkül kiálló Bayern 2019 nyara óta minden BL-mérkőzését megnyerte. Most veszélyben a nagy sorozat folytatása.

BERGAMO: Az a csapat szerzett gólt, amelytől talán a legkevesebben várták ma este. Előnyben a dán bajnok, a gólszerző Alexander Scholz. Atalanta–Midtjylland 0-1

MÖNCHENGLADBACH: Élesedik a helyzet a Real Madrid csoportjában. Matteo Darmian góljával vezetnek az olaszok, jelen állás szerint a csoportban Mönchengladbachnak 8, a Sahtarnak és a Real Madridnak 7-7, az Internazionalénak 5 pontja van. Mönchengladbach–Internazionale 0-1.

MADRID: Vezet Diego Simeone csapata, a gólszerző a portugál Joao Felix. Atlético Madrid–Bayern München 1-0.

MARSEILLE. Továbbra sem megy az OM-nek. Vezetnek a görögök a Stade Vélodrome-ban, Mohamed Mady Camara szerezte a gólt. Olympique Marseille–Olympiakosz Pireusz 0-1.

MÖNCHENGLADBACH: A félidő előtti szinte utolsó akcióból kiegyenlített a Gladbach, a francia Alassane Plea révén. Mönchengladbach–Internazionale 1-1.

Ha minden így maradna:

A csoport: Lokomotiv Moszkva–Salzburg 1-3 (végeredmény), Atlético Madrid –Bayern München 1-1. A csoport állása: 1. Bayern München 12 pont (már biztos csoportelső), 2. Atlético Madrid 8 (továbbjutó), 3. Salzburg 4, 4. Lokomotiv Moszkva 3.

B csoport: Sahtar Donyeck–Real Madrid 2-0 (végeredmény), Mönchengladbach–Internazionale 1-1. A csoport állása: 1. Mönchengladbach 9 pont, 2. Sahtar Donyeck 7, 3. Real Madrid 7, 4. Internazionale 3.

C csoport: Olympique Marseille–Olympiakosz 0-1, FC Porto–Manchester City 0-0. A csoport állása: 1. Manchester City 13 pont (már továbbjutott), 2. FC Porto 10 (továbbjutó), 3. Olympiakosz 6, 4. Olympique Marseille 0.

D csoport: Liverpool– AFC Ajax 0-0, Atalanta–Midtjylland 0-1. A csoport állása: 1. Liverpool 10 pont (továbbjutó), 2. Ajax 8, 3. Atalanta 7, 4. Midtjylland 3.

MARSEILLE: A korábbi francia válogatott Dimitri Payet büntetőből kiegyenlített. Olympique Marseille–Olympiakosz Pireusz 1-1.

LIVERPOOL: Egy perccel azt követően, hogy Ajax kapufáig jutott, a Vörösök megszerezték a vezetést. Curtis Jones a gólszerző – óriási kapushibából, Onana ritkán hibázik ekkorát. Liverpool–Ajax 1-0.

Ha így marad az eredmény, a Liverpool továbbjut, sőt biztos csoportelső.

MÖNCHENGLADBACH: Ismét előnyben Antonio Conte csapata, Romelu Lukaku megszerezte „szokásos” gólját. Mönchengladbach–Internazionale 1-2.

MÖNCHENGLADBACH: Lukaku ismét a kapuba talált. Mönchengladbach–Internazionale 1-3.

Ha az Inter győz, az utolsó fordulóban a csoport mind a négy csapata, e kettő, valamint a Real Madrid és a Sahtar, a továbbjutásért játszik.

MÖNCHENGLADBACH: De még nincsen vége! Plea góljával közelített a német csapat. Mönchengladbach–Internazionale 2-3.

MARSEILLE. Újabb hazai büntető, újabb sikeres Payet-lövés, újabb gól. Fordított az OM. Olympique Marseille–Olympiakosz Pireusz 2-1.

BERGAMO: Cristian Romero gólja még sokat érhet az olaszoknak. Atalanta–Midtjylland 1-1

MÖNCHENGLADBACH: Plea harmadszor is a kapuba lőtt, de a VAR elvette gólt, miután a lesen álló Embolo zavarta Handanovic kapust. Marad az eredmény. Mönchengladbach–Internazionale 2-3.

PORTO: A Manchester City Gabriel Jesus révén előnybe kerülkt – volna. Ám a VAR-szobában szabálytalanságot láttak. FC Porto–Manchester City 0-0.

MADRID: Thomas Müller beállt és büntetőből kiegyenlített. Atlético Madrid–Bayern München 1-1.

Címlapról ajánljuk
Sorban álltak az érvek a cukrászdák bevonására az 5+1 akciótervbe

Sorban álltak az érvek a cukrászdák bevonására az 5+1 akciótervbe

Erdélyi Balázs, a Magyar Cukrász Ipartestület szakmai elnöke az InfoRádióban részletezte: akár bérre, akár gépek megújítására fordíthatják a forrásokat, mindenképpen kulcsfontosságú segítséget kapnak a kormányzattól; vékony a határ, hogy a cukrászda üzemeltetése megtérüljön, de a vásárló távolmaradjon az árakat látva.

„A liberális demokrácia kezdi felzabálni saját magát” – Schiffer András az Arénában

Anti-imperialistaként kutyakötelessége az embernek tiltakozni az ellen, hogyha valaki azt gondolja, egy meghatározó ország elnökeként elrendezheti más országok sorsát, de azzal sem ért egyet, hogy Donald Trumppal ellentétben az európai politikában a döntések nem megszemélyesíthetők. Schiffer András ügyvéd, korábbi országgyűlési képviselő, az LMP alapítója és korábbi társelnöke beszélt erről az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.02.13. péntek, 18:00
Hidasi Judit
japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája
Elromlott a hangulat Amerikában, ismét ütötték a szoftvercégeket, estek a nemesfémek is

Elromlott a hangulat Amerikában, ismét ütötték a szoftvercégeket, estek a nemesfémek is

A japán Nikkei és a dél-koreai Kospi index is új történelmi csúcsra emelkedett ma, a nyitás után pluszba lendültek az európai és az amerikai piacok is. A befektetők elsősorban a vállalati gyorsjelentésekre és a délután megjelenő amerikai makroadatra figyelnek, a heti friss munkanélküli segélykérelmek számáról kapunk mag friss statisztikát. A magyar tőzsdén az OTP és a Magyar Telekom nagyot emelkedett. Estére elromlott a hangulat Amerikában, ismét ütötték a szoftvercégeket, de az aranyat és az ezüstöt is. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×