Infostart.hu
eur:
386.04
usd:
332.8
bux:
0
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián

Itt a következő Hagi-generáció

A "Kárpátok Maradonája", vagyis a román Gheorghe Hagi fiát leszerződtette a belga bajnok Racing Genk. Ianis Hagi 20 éves, és már a román válogatottba is betették ötször.

Ianis Hagit szerződtette a belga bajnok Racing Genk labdarúgócsapata.

A klub tájékoztatása szerint a 20 éves, ötszörös válogatott román játékossal öt évre szóló megállapodást írtak alá. A labdarúgó 17 évesen már kipróbálta magát külföldön, de másfél szezon alatt mindössze két mérkőzésen léphetett pályára a Fiorentinában.

Ianis Hagi kulcsembere volt az idei U21-es Európa-bajnokságon elődöntős román csapatnak.

A Bajnokok Ligájában automatikusan csoportkörös belga gárda előtt a román Viitorul Constanta együttesében szerepelt, amelyhez 14 évesen igazolt, és ahol édesapja, Gheorghe Hagi a tulajdonos és a vezetőedző.

Az 54 éves Gheorghe Hagi korának egyik legjobb játékosa volt, a Kárpátok Maradonájának hívták. A 125-szörös román válogatott - fiához hasonlóan - támadó középpályás karrierje során többek között játszott a Real Madridban, a Barcelonában és a Galatasarayban is.

Címlapról ajánljuk

Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

A Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban arról beszélt, hogy a török államvezetés egy, a szíriai polgárháború okozta migrációs hullámnál is nagyobbtól tart az iráni háború miatt. Ennek kezelésében egyedül az Európai Unió lehetne partner, de az előző megállapodás is törékenynek bizonyult.
Szárazföldi inváziót kezdett Izrael, két új ország léphet be a háborúba, légicsata volt Katar felett - Percről percre az iráni háborúról csütörtökön

Szárazföldi inváziót kezdett Izrael, két új ország léphet be a háborúba, légicsata volt Katar felett - Percről percre az iráni háborúról csütörtökön

Izrael szárazföldi inváziót kezdett Libanon déli részén, a harcok folyamatosak a Hezbollah erőivel. Emellett limitált katonai műveletet folytatnak Szíriában is, Daraá térségében. Izraeli hírszerzési források szerint a jemeni húszik is beszállhatnak hamarosan a háborúba, Szaúd-Arábia már készül a támadásra, ellentámadásra. Amerika és Izrael is legalább még egy, de inkább még két hétig tartó háborúzásra készül a Közel-Keleten. A katari légierő iráni bombázókat lőtt le a légtérben. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni, közel-keleti háború csütörtöki fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×