Infostart.hu
eur:
355.91
usd:
304.38
bux:
0
2026. május 8. péntek Mihály
A kupagyőztes FTC-Telekom Waterpolo csapata örül a férfi Európai Szuperkupa FTC-Telekom Waterpolo - Olympiakosz mérkőzés végén a Komjádi uszodában 2018. november 30-án.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

A Ferencváros nyerte a férfi vízilabda Európai Szuperkupát

A házigazda FTC-Telekom Waterpolo szerezte meg a férfi vízilabda Európai Szuperkupát, mivel az Eurokupa-győztes magyar együttes 7-7 után büntetőpárbajban jobbnak bizonyult a Bajnokok Ligája-nyertes görög Olympiakosznál a Komjádi Uszodában megrendezett péntek esti mérkőzésen.

legutóbbi 19 kiírásban mindig az első számú európai sorozat győztese diadalmaskodott, így tavaly is, amikor az FTC legnagyobb hazai riválisával, a Szolnokkal szemben maradt alul ötméteresekkel a vízilabdás "eurocsúcson".

A zöld-fehérek most nem engedték ki a lehetőséget a kezükből, és 38 év után lett a csapat újfent szuperkupagyőztes.

A meccs hőse az olimpiai és világbajnok Varga Dénes volt, aki három mesteri találat mellett a büntetőjét is belőtte. Az ötméteresek dobásában mind a négy FTC-pólós betalált, az Olympiakosz részéről viszont ketten is rontottak.

Európai Szuperkupa:

FTC-Telekom Waterpolo - Olympiakosz (görög) 11-9 (1-1, 1-3, 4-1, 1-2) - büntetőkkel 4-2

az FTC góldobói: Varga 3, Mitrovic 2, Younger, Kállay 1-1, illetve Derviszisz, Nikolaidisz 2-2, Milonakisz, Murinisz, Geniduniasz 1-1

Nagy küzdelem, kölcsönösen agreszív védekezés jellemezte a nyitányt, és bő öt percnek kellett eltelnie, mire megszületett az első gól, méghozzá az FTC ausztrál légiósa, Aaron Younger jóvoltából. Szinte rögtön egyenlített az Olympiakosz, majd az első szünetig maradt az 1-1.

A második játékrész parádés görög ejtéssel indult, mi több: míg a Fradi játékosai sorozatosan a kapufát találták el, az emberelőnyökkel jobban sáfárkodó ellenfél előbb 1-3-ra, majd Kállay Márk szerencsés, a kapufáról végre befelé "szédülő" lövését követően 2-4-re alakította az állást.

A nagyszünet után afféle egyszemélyes show-műsor keretében Varga Dénes vette kezébe a karmesteri pálcát: miután a szerb Stefan Mitrovic 3-4-re javította az eredményt, az FTC olimpiai és világbajnoka mesterhármast produkált,

és csapatkapitányának köszönhetően 6-5-re átvette a vezetést a magyar együttes.

A negyedik negyedben Mitrovic látványos duplázása után az Olympiakosz visszazárkózott 7-6-ra. Sőt egy perccel a vége előtt a vendégek ki is egyenlítettek (7-7), és mivel több találat nem esett, jöhetett az ötméteres párbaj.

Ebben pedig a magyar együttes volt a jobb, míg a görögöktől ketten is hibáztak, az FTC részéről Varga, Vámos Márton, Younger és Kállay is betalált, így nyert, és háromszoros szuperkupagyőztessé lépett elő a Ferencváros.

Címlapról ajánljuk
Tarrósy István: milliók életét kockáztatja egy döntés, humanitárius katasztrófa fenyeget Afrikában

Tarrósy István: milliók életét kockáztatja egy döntés, humanitárius katasztrófa fenyeget Afrikában

Milliók életét követelheti Afrikában az évtized végéig a nemzetközi segélyek megkurtítása és a helyi konfliktusok miatti elakadása. A humanitárius katasztrófa elkerüléséhez a következő években a nagyhatalmak beavatkozása mellett regionális összefogásra is szükség van – erről beszélt a Pécsi Tudományegyetem Politikatudományi és Nemzetközi Tanulmányok Tanszékének egyetemi tanára, az Afrika Kutatóközpont vezetője az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.05.08. péntek, 18:00
Navracsics Tibor
közigazgatási és területfejlesztési miniszter
Újra mennek a támadások a Hormuzi-szorosnál - Hogy reagálnak a tőzsdék?

Újra mennek a támadások a Hormuzi-szorosnál - Hogy reagálnak a tőzsdék?

Kiújult a káosz a Hormuzi-szoros körül, az Egyesült Államok iráni katonai célpontokat támadott, miután Irán rakétákkal, drónokkal és kis hadihajókkal tüzet nyitott három amerikai rombolóra. Az olajár ismét emelkedik a hírekre, míg az ázsiai tőzsdék esnek, és a határidős indexek állása alapján Európában is csökkenésekkel indulhat a nap. Itthon a Molra figyelhetnek a befektetők a nyitást követő percekben, az olajvállalat hajnalban közzétette első negyedéves számait, a hazai blue chipek közül elsőként. Makrofronton itthon az áprilisi előzetes államháztartási beszámoló lesz izgalmas, Amerikából pedig délután érkezik egy fontos munkanélküliségi statisztika.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×