Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 10. szombat Melánia

Matthäus az egekig magasztalja Dárdai Pált

A német labdarúgó-legendának "nagyszerű látni, ahogy edző és klubja összeillik", szerinte a magyar remekül át tudja adni a gondolatait játékosainak.

Lothar Matthäus korábbi világ- és Európa-bajnok, aranylabdás labdarúgó, a magyar válogatott egykori szövetségi kapitánya (2004-2006) rendkívül pozitívan értékelte Dárdai Pál munkáját, amelyet a Hertha BSC labdarúgócsapatának vezetőedzőjeként végez, immár negyedik éve.

"Nagy mértékű fejlődés tapasztalható a fővárosiaknál, ez egyszerűen tagadhatatlan. A legszebb dolog az, hogy most már nagyon szórakoztató nézni a csapat játékát" - írta Matthäus a német SkySport honlapján megjelent elemzésében.

Kiemelte, régebben a masszív, fegyelmezett védekezésre helyezték a hangsúlyt a fővárosiaknál, manapság viszont

"nagyszerű futballt" mutatnak be,

és ez győzelmeket eredményez.

Magát Dárdait úgy jellemezte: őrültje a sportágnak, ráadásul labdarúgócsaládból származik.

"Ő nem egyszerűen a Hertha edzője. Ami ott történik, annak köze van a családhoz, a különleges kapcsolathoz, a szerelemhez. A Hertha szereti őt, ő pedig szereti a Herthát. Nagyszerű dolog látni, hogy az edző, a klub és a csapat összeillik"

- ecsetelte.

A magyar edzőnek szerinte nagyon világos terve van a pályafutásával kapcsolatban, másrészt remekül át tudja adni gondolatait, ötleteit a játékosainak.

A Hertha BSC hét forduló után ötödik helyen áll a Bundesliga tabelláján. Szeptember 28-án magabiztos játékkal, 2-0-ra verte azt a Bayern Münchent, amely így épp mögötte helyezkedik el.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Kijev elhagyására szólítottak fel az ukránok, Meloni tárgyalna Putyinnal – Háborús híreink szombaton

Kijev elhagyására szólítottak fel az ukránok, Meloni tárgyalna Putyinnal – Háborús híreink szombaton

Szabályosan ünneplik az oroszok a ma hajnali, Ukrajna elleni kombinált rakétacsapást, az MK.ru vezető anyagként foglalkozik a témával – Jurij Knutov biztonságpolitikai szakértő bevonásával az okozott kár mértékét és az Oresnyik rakéta képességeit taglalják. Felszólította Kijev lakosságát a város polgármestere, Vitalij Klicskó arra, hogy ha módjukban áll, hagyják el a települést – írja az RBK. Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról – hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×