Infostart.hu
eur:
380.18
usd:
319.99
bux:
130347.17
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Manhercz Krisztián (k) a férfi vízilabda-válogatott edzésén a margitszigeti Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2018. július 3-án.
Nyitókép: MTI Fotó: Balogh Zoltán

Győzelemmel kezdték a Benu Kupát a magyar férfi pólósok

Románia együttesét győzték le 11-8-ra a felkészülési tornán.

Az Európa-bajnokságra készülő férfi vízilabda-válogatott a margitszigeti Hajós Alfréd Sportuszodában zajló tornán mérközött meg a román együttessel. Ez a torna az utolsó felkészülési állomás a barcelonai Eb előtt. A magyar csapat pénteken az Egyesült Államok, szombaton pedig Ausztrália legjobbjaival csap össze.

A jövő szombaton rajtoló kontinensviadal csoportkörében Georgia, Németország és Olaszország lesz Märcz Tamás szövetségi kapitány együttesének riválisa.

Eredmények, Benu Kupa, 1. forduló:

Magyarország-Románia 11-8 (3-2, 4-2, 1-2, 3-2)

Ausztrália-Egyesült Államok 10-9 (0-2, 4-2, 4-3, 2-2)

A további program:

péntek: Ausztrália-Románia 16.45
Magyarország-Egyesült Államok 18.15

szombat: Románia-Egyesült Államok 9.45
Magyarország-Ausztrália 11.15

Címlapról ajánljuk
Marad az árrésstop
Kormányinfó

Marad az árrésstop

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter bejelentéseket tett a kátyúhelyzetről, a rezsistopról, az árréskorlátról, a nemzeti petícióról és az ukrán fenyegetésről is, majd Vitályos Eszter kormányszóvivővel együtt újságírói kérdésekre is válaszoltak. A gödi Samsung-gyár ügyében Gulyás Gergely kérdésre válaszolva azt mondta, egy hatósági ügyből akar a sajtó politikai ügyet kreálni.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Kormányinfó: a rezsistopról és az árintézkedésekről is bejelentést tett a kabinet

Kormányinfó: a rezsistopról és az árintézkedésekről is bejelentést tett a kabinet

Az árrésstopokat május végéig meghosszabbítják, és értesítőt küldenek a rezsistopról minden érintettnek, külön nyilatkozattal az áramalapú támogatást kérőknek – ismertette a csütörtöki kormányinfón Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter. A sajtótájékoztatón elhangzó kérdések között szó volt a rendvédelmi igazgatási dolgozók egyszeri bruttó 400 ezres juttatásáról és a lehetséges további, inkább egyszeri „súlyozott” béremeléséről, illetve az Otthon Start feltételeinek alkalmazásáról a hazaköltözők esetében. A gödi Samsung SDI ügyében Gulyás tagadta a titkosszolgálati vizsgálatot, valamint hogy ez egy kormányülésen napirendi pont lett volna. Az akkumulátorgyár kapcsán több hatósági bírságot említett. Külpolitikai fronton Marco Rubio amerikai külügyminiszter budapesti útját megerősítette, míg Donald Trump elnök esetleges látogatásáról egyelőre nincsenek konkrétumok. A sajtótájékoztatóról szóló élő tudósításunkat alább olvashatja.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×