Infostart.hu
eur:
386.38
usd:
331.58
bux:
120561.77
2026. január 14. szerda Bódog

A második szabadedzésen is Hamilton volt a leggyorsabb Brazíliában

Az elsőhöz hasonlóan a pénteki második szabadedzésen is Lewis Hamilton volt a leggyorsabb a Forma-1-es Brazil Nagydíjon.

A Mercedes brit pilótáját - aki már két hete, Mexikóban bebiztosította negyedik világbajnoki címét - ezúttal is csapattársa, a finn Valtteri Bottas követte a második helyen.

Az összetett pontversenyben második, ugyancsak négyszeres vb-aranyérmes német Sebatian Vettel (Ferrari) negyedik lett a második tréningen, míg harmadikként Daniel Ricciardo zárt. A Red Bull ausztrál pilótája az időmérőn elért helyezéséhez képest tíz hellyel hátrébbról indulhat csak a vasárnapi viadalon, mert az autója motorjának egy részét kicserélték.

A Sao Pauló-i verseny a szezon utolsó előtti futama.

Eredmények (a formula1.com alapján):

1. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 1:09.515 p

2. Valtteri Bottas (finn, Mercedes) 1:09.563

3. Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull) 1:09.743

4. Sebastian Vettel (német, Ferrari) 1:09.875

5. Max Verstappen (holland, Red Bull) 1:09.886

6. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) 1:10.117

1. szabadedzés:

1. Hamilton 1:09.202 perc

2. Bottas 1:09.329

3. Räikkönen 1:09.744

4. Verstappen 1:09.750

5. Ricciardo 1:09.828

6. Vettel 1:09.984

A további program:

szombat:

3. szabadedzés 14.00

időmérő edzés 17.00

vasárnap:

futam 17.00

Címlapról ajánljuk
A Nemzeti Választási Iroda elnöke ígéri, nem lesz csúszás, fennakadás április 12-én
Felkészülés 2026

A Nemzeti Választási Iroda elnöke ígéri, nem lesz csúszás, fennakadás április 12-én

Teljes egészében felhő alapú infrastruktúrára épül a valasztas.hu honlap, amely így nagy terhelés esetén is garantálja a stabil és megbízható működést – mondta az InfoRádióban Nagy Attila. Az NVI elnöke arra is kitért, hogy az elmúlt években kiiktatták a rendszerből azokat az elemeket, amelyek a korábbi választások során a szavazókörök zárásának a csúszásához vezettek vagy lassították a szavazatszámlálást.

Klímakutató: nincs vége az extrém hidegnek

Az Európát és Magyarországot jelenleg érintő havas, hideg időjárást nem rendkívüli esemény okozza, hanem több, egymással összefüggő légköri folyamat együttállása – hangsúlyozta az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója az InfoRádióban. Kovács Erik szerint az átmeneti, enyhébb, ködös napok után erőteljes, szibériai hideg levegő érkezik ismét, éjszakai és nappali fagyokkal.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×