365.91
66754.7
2024. április 25. csütörtök Márk

Eb-pótselejtező: 34 éves nyeretlenség

A magyar labdarúgó-válogatott 34 éve nem múlta felül Európa-bajnoki pótselejtezős riválisát, Norvégiát.

Legutóbb, 1981 októberében, a Budapesten játszott világbajnoki selejtezőn Mészöly Kálmán csapata győzött, akkor - vb-részvételt érő - 4-1-es hazai siker született. Azóta öt döntetlen és négy vereség a mérleg magyar szempontból. Legutóbb Gera Zoltán talált a norvégok kapujába a 2006 szeptemberében elvesztett Európa-bajnoki selejtezőn.

A csütörtökön 20.45-kor kezdődő oslói összecsapás előtt a magyarok kilencszer léptek pályára Norvégiában: négy győzelem és két döntetlen mellett háromszor kikaptak. Legutóbb 1981 májusában győztek vendégként, akkor Kiss László duplájával 2-1-es sikerrel zárult az oslói vb-selejtező. Az azóta lejátszott négy idegenbeli meccsen kétszer nyertek a norvégok két döntetlen mellett, s ezeken a találkozókon gólt sem sikerült szerezni.

Az összesített mérleg ugyanakkor magyar fölényt mutat: a nemzeti együttes 7 győzelem mellett 5-5 döntetlent és vereséget számlál, a gólkülönbség 32-19.

Az eddigi magyar-norvég párharcok és a magyar gólszerzők:

1912.06.23., Kristiania: Norvégia-Magyarország 0-6 (0-2), barátságos
gólok: Bodnár (3), Schlosser (2), Tóth II.

1955.05.08., Oslo: Norvégia-Magyarország 0-5 (0-2), barátságos
g: Palotás (2), Kocsis, Puskás, Tichy

1957.06.12., Oslo: Norvégia-Magyarország 2-1 (1-1), vb-selejtező
g: Tichy

1957.11.10., Budapest: Magyarország-Norvégia 5-0 (2-0), vb-selejtező
g: Csordás (2), Sándor, Machos, Falch (öngól)

2012.11.14., Budapest: Magyarország-Norvégia 0-2 (0-1), barátságos

Döntött a kormány: három kérdésben is módosítják az alaptörvényt – Kormányinfó percről percre

Megszűnik az igazságügyi miniszteri ellenjegyzés a kegyelmi ügyekben, viszont kiskorúkat érintő ügyekben nem lehet majd kegyelmet adni – jelentette be a Kormányinfón Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter. Két további kérdésben is módosul az alaptörvény. Május 8-én Budapestre látogat a kínai elnök. Kövesse velünk élőben a Kormányinfót!

Orbán Viktor: idén lezárhatjuk a nyugati civilizáció egy dicstelen korszakát

Megkezdődött a Millenárison a Konzervatív Politikai Akció Konferenciája (CPAC Hungary), a kétnapos rendezvény megnyitóján a miniszterelnök is beszédet mondott. Úgy látja, a progresszív liberális szellem rosszabbá tette a világot, háborúkat szított, el akarta pusztítani a nemzeteket. Szerinte e szellem hívei ugyanúgy építik ki a hatalmukat, mint annak idején a kommunisták, a folyamatot öt pontba szedte.
2024.04.25. csütörtök, 18:00