Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
317.51
bux:
143471.05
2026. július 26. vasárnap Anikó, Anna

FIFA-világranglista: Magyarország változatlanul a harminchetedik

A magyar labdarúgó-válogatott megőrizte 37. helyét a nemzetközi szövetség (FIFA) világranglistáján, melyet továbbra is a világ- és Európa-bajnok spanyolok vezetnek. A második helyre feljöttek a vb-ezüstérmes hollandok, a németek visszacsúsztak a harmadikra.

A FIFA honlapján szerdán megjelent rangsorban a magyarokat a vb-selejtezős ellenfelek közül a hollandok mellett a 32. helyen álló törökök előzik meg.

Az észtek a 47., a románok pedig az 53. helyen állnak, míg a pont nélküli andorraiak - négyes holtversenyben - az utolsó, 205. pozíciót foglalják el.

Egervári Sándor szövetségi kapitány együttese tavaly szeptemberben még a 27. volt, ami a legjobb magyar helyezés a rangsor jelenlegi számításának 1993-as bevezetése óta.

A legfrissebb FIFA-ranglista (zárójelben a januári helyezés):

1. ( 1.) Spanyolország 1561 pont
2. ( 3.) Hollandia 1379
2. ( 2.) Németország 1332
4. ( 4.) Uruguay 1289
5. ( 7.) Brazília 1157
6. ( 5.) Anglia 1121
7. ( 6.) Portugália 1106
8. (11.) Argentína 1102
9. ( 8.) Olaszország 1062
10. ( 9.) Horvátország 1049
...32. (25.) Törökország 747
...37. (37.) MAGYARORSZÁG 658
...47. (54.) Észtország 585
...53. (52.) Románia 573
...205. (205.) Andorra 0

Címlapról ajánljuk
Vitorlázás, tanítás, munka a futballakadémián – Orbán Viktor a magánjellegű terveiről, vágyairól is beszélt egy nagyinterjúban

Vitorlázás, tanítás, munka a futballakadémián – Orbán Viktor a magánjellegű terveiről, vágyairól is beszélt egy nagyinterjúban

Egy hosszú interjút adott a Tusványoson a beszéde után Orbán Viktor Fidesz-elnök, volt miniszterelnök, aki esetleges politikai visszavonulásáról („még nem jött el a pillanat”), és magánjellegű terveiről is beszélt. Az interjúban egyik tévedésének említette, hogy nem kezdte el időben a Fidesz fiatalítását, mint mondta, azt hitte, ezzel ráér a 2030-as választásokig.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Rég várt segítség vagy trójai faló? - Megoszlanak a vélemények az EU új terveiről

Rég várt segítség vagy trójai faló? - Megoszlanak a vélemények az EU új terveiről

Vegyes, összességében inkább óvatosan bizakodó fogadtatásban részesült az ipar és a villamosenergia-ágazat részéről az Európai Bizottság által július 17-én bemutatott, az uniós kibocsátáskereskedelmi rendszer (EU ETS) rég várt átalakítását célzó reformterv, illetve az új elektrifikációs cselekvési terv. A megújuló energia szektor, a villamosenergia-szolgáltatók és a környezetvédelmi szervezetek többnyire pozitív lépésként értékelik az elektrifikációs tervet, az ETS reformmal kapcsolatban azonban jóval kritikusabbak, és azokat a klímacélokra nézve veszélyesnek tartják. Akad olyan vélemény is, miszerint az terv "trójai faló", amely lehetővé teszi a nagy szennyezőknek a zöldülés késleltetését. A bejelentés után közel féléves csúcsra emelkedett a kibocsátási engedélyek árfolyama.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×