361.89
68002.24
2024. május 5. vasárnap Adrián, Györgyi

Botrány miatt állt a játék Kaposváron

A labdarúgó NB I 10. fordulójában a Videoton megerősítette vezető helyét, miután 4-2-re győzött Kecskeméten. Először szerzett három pontot a Haladás, amely új edzőjével, Aczél Zoltánnal nyert 4-0-ra a Siófok ellen. Ugyancsak győzelemmel mutatkozott be egy másik új edző, Simon Antal, csapata, a Szolnok 2-1-re verte az MTK-t. További eredmények: Kaposvár-Honvéd 0-0, Pápa-Újpest 3-1.

A Videoton második félidőben mutatott magabiztos játékával szerezte meg a három pontot Kecskeméten a labdarúgó NB I Monicomp Liga 11. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén. Az éllovas székesfehérvári gárda sorozatban hatodik sikerét aratta a bajnokságban. A mérkőzés előtt a KTE tulajdonosainak egymillió forintos felajánlását adták át Devecser település képviselőinek. A KTE játékosai további félmillió forintot adományoztak saját prémiumukból az iszapkárosultak megsegítésére. Szombaton a KTE vendégül látta Devecser 16 éves korosztályának labdarúgóit.

Sorozatban öt vereség után nyert a Szolnok, mely az edzőcserét követően meglepően bátor játékkal rukkolt ki az MTK ellen. Az új szakvezető, Simon Antal alaposan felforgatta a korábban megszokott kezdőcsapatot. Elképzelése az első félidőben tökéletesen bevált, mivel a 420 perces szolnoki gólcsendet megtörve Petar Sztanisics szépségdíjas fejesgóllal megszerezte a vezetést az újonc számára. Bár többet birtokolta a labdát az MTK, mégis a házigazdák térhettek előnnyel pihenőre. Garami József cserélt a szünetben, Pál András pályára lépése egy csapásra veszélyesebbé tette a vendégeket, és - kissé lesgyanús szituáció után - egyenlítettek a fővárosiak. Nem roppant össze azonban a házigazda, bátor játékkal átvette az irányítást, s végül akár nagyobb különbséggel is nyerhetett volna a hajrában.

Az új edző, Aczél Zoltán által irányított Haladás megérdemelten szerezte meg idei első győzelmét. A szombathelyiek végigtámadták a mérkőzést és csak helyzeteik egy részét váltották gólra. A Siófok kizárólag védekezett, de így sem tudta elkerülni a komoly vereséget.

Kaposváron az első félidő közepes iramú, helyzet nélküli játékot hozott. Az 50. percben Takács játékvezető félbeszakította a mérkőzést, mert a vendégszektorból másodszor is égő pirotechnikai eszközt dobtak be a pályára, ezt követően a vendégdrukkereket rendőrök kísérték ki a szektorukból. A tízperces kényszerszünet után megélénkült a játék, mindkét csapat sokat tett azért, hogy megszerezze a vezető gólt. A 68. percben Pavlovics második sárga lapja után emberelőnybe került a Honvéd, mégis a hazaiak játszottak fölényben és alakítottak ki nagy gólhelyzeteket. A találkozó végül gól nélküli döntetlennel ért véget.

Pápán remekül kezdett a hazai csapat, már a 4. percben vezetést szerezett. A folytatásban az Újpest akarata érvényesült, ám mindössze egy komoly helyzetet sikerült kialakítania, amelyet Szűcs kapus bravúrral hárított. A második félidőben mindent elkövetett az Újpest az egyenlítésért, ám a Pápa gyors és veszélyes kontráival eldöntötte a mérkőzést.