363.39
68177.86
2024. május 2. csütörtök Zsigmond

Megvan a Manchester United első sikere

Négy fordulót kellett várni ahhoz, hogy a címvédő Manchester United megnyerje első mérkőzését az angol labdarúgó-bajnokságban.

Az előző idénybeli formájára továbbra sem emlékeztető Ferguson-csapat 1-0-ra győzött a vendég Tottenham ellen.

A gólt a nyáron igazolt Nani szerezte a 68. percben. A manchesteriek öt ponttal várják a folytatást, míg a Chelsea már tíznél jár. (A londoni kékekhez pontszámban felzárkózhat két másik éremesélyes csapat, a Liverpool és az Arsenal is, ha megnyeri elhalasztott meccsét.)

A Newcastle United vasárnap délután 2-2-es döntetlent ért el idegenben a Middlesbrough ellen. A vendégek kétszer is vezettek, de végül csak egy ponttal távoztak.

A német Bundesliga harmadik fordulójában is két mérkőzést játszottak a hét utolsó napján. Az eredmények: Frankfurt-Rostock 1-0, Wolfsburg-Schalke 1-1.