Infostart.hu
eur:
383.93
usd:
332.57
bux:
123996.41
2026. április 2. csütörtök Áron

Hamilton győzni jön a Hungaroringre

"Eltökélt szándékom, hogy győzzek a Hungaroringen" - jelentette ki a Sporting Life című angol sportújságnak a Forma-1 vasárnapi mogyoródi futama előtt adott interjúban az angolok 22 éves sztárpilótája.

A Német Nagydíj nürburgringi futamán nem volt szerencséje Lewis Hamiltonnak. Végül csak kilencedik lett, tehát addig csodálatosan sikeres újonc-éve során első ízben nem került fel a dobogó egyik fokára sem.

McLarenes csapattársa, Fernando Alonso nyert, és ezzel két pontra csökkent Hamilton előnye a tabella élén. A bajnoki címért folyó küzdelem még élesebbé vált.

Mint ismeretes, Hamilton az időfutamban rontotta el a dolgot. A Sporting Life-nak adott interjújában azt mondta, hogy a Nürburgring nyolcadik kanyarjánál van egy kis huppanó, ez dobta meg a kocsit, ezért bicsaklottak meg az első kerekei, aminek következtében a gumikból épített biztonsági falnak csapódott.

Az autója szétment, ő sértetlen maradt, de másnap csak tizedik helyről indulhatott a rajtnál.

Múlt héten három napon át tartottak próbafutamokat Jerez-ben, és Hamilton itt már a legjobb időt érte el. Ez teszi bizakodóvá a vasárnapi verseny előtt. Mint mondta, a MacLaren és a Ferrari kellemetlen botrányát, a kémügyet igyekszik feledni, most csak a Hungaroring technikai problémáira koncentrál.

A fiatal versenyző nagyon vigyáz a jó hírére, a közelmúltban kijelentette, hogy ha csapatáról kiderülne, hogy tisztességtelen ügyletbe keveredett, amikor műszaki adatokat kapott meg a vetélytárs Ferrari-istálló egyik vezető technikusa révén, akkor esetleg elhagyja a McLaren-t.

Most a vasárnapi győzelem a cél. A Nürburgringen feldolgozta magát a kilencedik helyre, s mint mondja, eközben alaposan gyakorolhatta a manőverezést, különösen az előzési technikát. Ezért is reméli, hogy Mogyoródon győzni fog.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Toroczkai László: nem koalícióban gondolkodunk, hanem abban, hogy a mérleg nyelveként érvényesítsük a programunkat

Toroczkai László: nem koalícióban gondolkodunk, hanem abban, hogy a mérleg nyelveként érvényesítsük a programunkat

Álprobléma-e akár a migráció, akár a közelünkben dúló háború? Mit tenne a Mi Hazánk a demográfiai katasztrófa megfékezésére? Miért lenne alapvető fontosságú a magyar vidék fejlesztése? A Fidesszel vagy a Tiszával lépne-e koalícióra a Mi Hazánk Mozgalom, vagy egyikkel sem? Miért lehetne minta Magyarország számára Dél-Dakota? Egyebek között erről beszélt Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke, a párt választási listavezetője az InfoRádió Aréna című műsorában.

„Brüsszel kéri a védett benzinár eltörlését, a kormány nemet mond” – Kormányinfó a kampányhajrában

„A közvélemény-kutató szakma halott” – mondta egy kérdésre válaszolva Gulyás Gergely. Jelentős érdeklődés övezte a Szabó Bence- és a Gundalf-ügyet, a védett ár körüli problémát, illetve más kampánytémákat is, 10 nappal a választások előtt.
inforadio
ARÉNA
2026.04.07. kedd, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×