Infostart.hu
eur:
362.91
usd:
311.14
bux:
151360.28
2026. augusztus 24. hétfő Bertalan

Magyar rekord az ünnepen: 12 aranyig meg sem álltak Kovács Katalinék

12 arany-, két ezüst- és négy bronzérmet szereztek a magyar versenyzők a szegedi kajak-kenu világbajnokságon. Kovács Katalin és Janics Natasa sporttörténelmet írt - mindketten hat-hat aranyérmet nyertek. Egy vébén ennyi győzelmet korábban még senki nem gyűjtött be.

Délután először 200 méteren Paksy Tímea lett aranyérmes. Az MTK versenyzője szenzációsan hajtott, és a táv rövidségéhez képest szokatlanul nagy előnnyel győzött.

A nőknél a kettes is a várt magyar sikert hozta: Kovács Katalin és Janics Natasa a gyengébb rajt ellenére magabiztosan győzött. A két világsztár a négyes tagjaként is első lett a legrövidebb távon.

A magyar kajak kvartett ezüstérmet, a magyar kenus négyes bronzérmet nyert.

Kajak egyesben Boros Gergely és a Kovács Gergely, Végh Attila kenu kettes egyaránt a negyedik helyen ért célba, míg kenu egyesben Bozsik Attila a nyolcadik helyen végzett.

Címlapról ajánljuk

Szabó Zoltán „Topi”: katapultáláskor mintha minden lelassult volna

Balesetet szenvedett hétfőn tíz óra után kicsivel Szolnok katonai repülőterén a Magyar Honvédség egyik Gripen harci repülője. A bajba jutott gép pilótája Szolnok felé kanyarodott, hogy az ottani reptéren kényszerleszállással tegye le a gépet, de már nem sikerült teljesen végrehajtania a manővert, katapultálnia kellett. Hasonló történt 21 éve Szabó Zoltán „Topival”, aki egy lángoló MiG 29-esből katapultált.
inforadio
ARÉNA
2026.08.25. kedd, 18:00
Totyik Tamás
a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke
Visszatért a bizonytalanság, vegyes zárás az amerikai tőzsdéken

Visszatért a bizonytalanság, vegyes zárás az amerikai tőzsdéken

Fokozott feszültség mellett indul a hét a világ tőzsdéin, a befektetők figyelme elsősorban az Egyesült Államok Iránnal szembeni új szankciós csomagjára szegeződik, amelynek részleteit ma ismertette Washington. Az amerikai pénzügyminiszter minden eddiginél súlyosabb pénzügyi offenzívát helyezett kilátásba, Teherán pedig azzal fenyegetőzik, hogy a gazdasági nyomás fokozása esetén leállíthatja a Perzsa-öböl olajexportját. Közben újabb fontos fejlemény érkezett az amerikai kötvénypiacról is: a pénzügyminisztérium a közel 1000 milliárd dolláros Treasury General Accountot is felhasználhatja a múlt héten kibővített hosszú lejáratú kötvény-visszavásárlási program finanszírozására. Ez jelentősen növelhetné Washington mozgásterét a hosszú hozamok leszorításában, miközben a magas amerikai kamatszintekkel, az adósságpályával és az inflációval kapcsolatos aggodalmak továbbra is meghatározzák a piaci hangulatot. Ezt követően eséssel kezdődött a hét az ázsiai tőzsdéken, Európában és az USA-ban pedig vegyes mozgásokat láthattunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×