Infostart.hu
eur:
353.42
usd:
309.02
bux:
143072.29
2026. július 4. szombat Ulrik

Nem létező csapatok neveznek a Forma-1-re

Ezekben a napokban lehet nevezni a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság 2008-as szezonjára, azonban már most több nevezési lap érkezett be, mint a jelenleg futó csapatok száma. Az indulók létszámát 12-re maximalizálták.

Több nem létező istálló is leadni tervezi nevezését a 2008-as versenyévadra, így csapatot indítana az egykori forma-1-es versenyző Jean Alesi, az IndyCarban sikereket arató, és a Forma-1-ben a '70-es években már megfordult Roger Penske, valamint a BAR csapat korábbi vezetője, David Richards is, de már az egykori világbajnok, Nigel Mansell is jelezte, hogy szeretne saját csapattal részt venni a száguldó cirkusz világában.

A Reuters értesülése szerint Paul Stoddart, a Minardi egykori csapatvezetője már le is adta a Minardi nevezését 2008-ra. Mint az ausztrál sportvezető a lapban elmondta: még megvan a gyáruk, amiben az autókat készítették, és az egy évvel ezelőtt használt kasznik is rendelkezésre állnak.

Stoddart lelkesedését az váltotta ki, hogy a Super Aguri csapat, amely idén a 2002-es Arrows karosszériákat használja, a vártnál kisebb hátrányban van a mezőny második feléhez képest. Takuma Sato a legutóbbi malajziai futamon több versenyzővel is komoly csatákat vívott.

A nemzetközi Autómobil Szövetség (FIA) a bajnokságban résztvevő csapatok számát 12-ben maximalizálta a 2008-as idényre, így többek számára csupán kidobott pénz lehet a nevezési díj.

Címlapról ajánljuk

Megint Messi: az argentinok csak hosszabbítás után tudták kiejteni a jól küzdő csodacsapatot a foci-vb-n

Lionel Messi rekorddöntő újabb gólja után is csak 1-1-re végzett a rendes játékidőben a címvédő Argentína és a vb-újonc Zöld-foki Köztársaság a foci-vb-n. Az afrikaiak még a hosszabbításban is tudtak egyenlíteni, de a vége 3-2 lett az argentinok javára, így Messiék nézhetnek szembe a Mo Szalah vezette Egyiptommal a nyolcaddöntőben.
inforadio
ARÉNA
2026.07.06. hétfő, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×