Infostart.hu
eur:
382.22
usd:
328.06
bux:
109222.04
2025. december 5. péntek Vilma
Sidlovics Gábor, Sidi a Tankcsapda rockegyüttes gitárosa a zenekar koncertjén a balatonvilágosi Strand Fesztiválon 2021. augusztus 19-én. A fesztivált augusztus 18. és 22., valamint 25. és 29. között tartják a Balaton-parti településen.
Nyitókép: MTI/Varga György

Új utakon folytatja a Tankcsapda eddigi oszlopos tagja

Csütörtök reggel tett bejelentést a népszerű debreceni zenekar.

Sidlovics Gábor, azaz Sidi, a Tankcsapda gitárosa videóban jelentette be Instagram-oldalán, hogy kiválik a zenekarból. Mint elmondta, hosszú gondolkodást követően, január végén hozta meg ezt a nehéz döntést.

„13 év alatt rengeteg minden történt velem itt, és a legtöbb dologra jó szívvel fogok emlékezni ebből. A véleménykülönbségeinktől függetlenül, mindig hálás leszek a Tankcsapdának, hogy ma az lehetek, aki vagyok. Bár biztos sokan vagytok, akik válaszokat szeretnétek – és ez teljesen érthető, én is így lennék –, de arra kérlek Titeket, hogy egyelőre bármilyen nehéz is, és tudom, hogy sokaknak az, most fogadjátok el, hogy nem szeretnénk erről részletesebben beszélni” – fejtette ki a zenész, arra kérve a rajongókat, hogy inkább éljék meg a hátralévő koncerteket együtt, és zenéé, az együtt töltött óráké legyen a főszerep.

Elmondta továbbá, hogy eljön majd az idő, amikor „kifejtősebben”, közhelyek nélkül is beszél a történtekről – írja a haon.hu.

„Bár hosszú út vezetett idáig, a kilépésemig, nem tervezgettem a további jövőmet, hiszen akárhogy is, a Tankcsapda körül forgott az életem. Viszont, ahogy ugrottam egyet a semmibe, ez az ugrás feltöltött tervekkel” – tette hozzá. Megígérte azonban, hogy nem fog eltűnni, ezután is zenél majd és még más dolgokban is tervezi kipróbálni magát.

A május 2-i „Budapest Park”-os koncert lesz az utolsó, ahol a Lukács–Fejes–Sidi trió fog együtt zenélni.

Címlapról ajánljuk

A szuperkomputer nem bízik Lionel Messiben? Este sorsolás!

Pénteken, magyar idő szerint 18 órától rendezik a washingtoni John F. Kennedy Centerben a 2026-os labdarúgó-világbajnokság sorsolását. Az Opta elemző cég elkészítette esélylatolgatását: kiderült, matematikai képletek alapján mely válogatottak számítanak favoritnak. Ennek alapján (is) nagy biztonsággal megállapítható: európai vagy dél-amerikai győztest avatnak majd.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×