Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska
A Magyar Művészeti Akadémia (MMA) új központja az Andrássy út 101. szám alatt 2018. augusztus 18-án. A műemléki és védett épület felújítási munkálatainak végeztével az egykori MÚOSZ-székház és a Bajza utca sarkán lévő szecessziós villa összekötésével alakították ki a köztestület új székházát.
Nyitókép: MTI/Balaton József

Mentőövet dob a Magyar Művészeti Akadémia

850 millió forintos kalapot nyitott az MMA, megvan, hogy kik pályázhatnak.

A Magyar Művészeti Akadémia 850 millió forintos összértékben nyílt pályázatot hirdet a kultúra és művészet területen dolgozó egyéni vállalkozó és adószámos magánszemélyek, valamint civil és egyéb gazdálkodó szervezetek részére, működési költségeik támogatására. A pályázat a koronavírus-járvány következményeinek enyhítését célozza a kulturális-művészeti területen.

A pályázat a koronavírus-világjárvány kulturális, művészeti szférát érintő hatásának enyhítéséről szóló kormányhatározat alapján született.

A beadványokat a kulturális vagy az MMA alapszabályában nevesített művészeti területen (építőművészet, film- és fotóművészet, iparművészet és tervezőművészet, irodalom, képzőművészet, népművészet, színházművészet, zeneművészet, művészetelmélet) fő tevékenységet végzők adhatják be - közölte az MMA szerdán az MTI-vel.

Négyszázmillió forint áll rendelkezésre egyéni vállalkozók és állandó lakcímmel rendelkező adószámos magánszemélyek számára. A Budapesten és Pest megyében székhellyel rendelkezők esetén 135 millió, az azon kívüli magyarországi székhellyel rendelkezők esetén 265 millió forint. A támogatás formája vissza nem térítendő támogatás. Az elnyerhető támogatás összege pályázatonként 300 ezer-500 ezer forint.

Négyszázötven millió forint áll rendelkezésre gazdálkodó szervezetek számára: Budapesten és Pest megyében székhellyel rendelkezők esetén 150 millió, az azon kívüli magyarországi székhellyel rendelkezők esetén 300 millió forint értékben. Az egy pályázó esetén legfeljebb 1,5 millió forintig elnyerhető, vissza nem térítendő támogatás összegének alapjául a pályázó szervezet előző évi árbevétele szolgál.

A pályázatokat mindkét esetben a beérkezési sorrendnek megfelelően, a rendelkezésre álló forrás kimerüléséig fogadják be. A támogatási igény a http://tamogatas.mma.hu/Login linken keresztül, az MMA pályázati rendszerébe lépve nyújtható be, budapesti és Pest megyei székhellyel (állandó lakcímmel) rendelkezők tekintetében július 31-től augusztus 14-ig, a Budapesten és Pest megyén kívüli magyarországi székhellyel (állandó lakcímmel) rendelkezők tekintetében augusztus 17-től augusztus 31-ig.

A részletes pályázati kiírás a www.mma.hu honlapon, a Pályázatok menüpont alatt érhető el. A pályázattal kapcsolatban további információk a tamogatas@mma.hu e-mail-címen kérhetők.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Tízezrek menekültek el a kommunista diktatúrából: megdöbbentő, mi vár rájuk új hazájukban

Tízezrek menekültek el a kommunista diktatúrából: megdöbbentő, mi vár rájuk új hazájukban

Az elmúlt évtizedekben több tízezren menekültek el Észak-Koreából Kínán keresztül Dél-Koreába, és kezdtek ott új életét, a legnagyobb számban nők. A többnyire egyedülálló fiatal nők dél-koreai férjet keresnek maguknak, a dél-koreai férfiak körében pedig népszerűek az észak-koreai nők. Egy menekült nő, Judzsin, aki maga is dél-koreai férjet talált magának, kifejezetten északi nők és déli férfiak összeismertetésére hozott létre házasságközvetítő irodát, miközben saját házassága válságba kerül. Róla és a jelenségről szól egy új dokumentumfilm, az Észak-dél férfi-nő, amelyet hamarosan Magyarországon is bemutatnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×