Infostart.hu
eur:
384.4
usd:
329.03
bux:
121308.37
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
Bob Iger, a Walt Disney amerikai társaság elnök-vezérigazgatója az Oroszlánkirály (The Lion King) című fotórealisztikus komputeranimációs film bemutatóján a Los Angeles-i Hollywoodban 2019. július 9-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Etienne Laurent – Bob Iger, a Walt Disney amerikai társaság elnök-vezérigazgatója

A Disney+ elsöpörheti a Netflixet

Az új streamingszolgáltatás már 28,6 millió előfizetőnél tart negyed év alatt, a Netflixnek ehhez öt év kellett.

A Pixar-, a Marvel- és a Star Wars-filemekt is forgalmazó Disney valósággal berobbant a streampiacra, amikor csak az első napon több mint 10 millió előfizetőt szerzett. Az előfizetők magas számához valószínűleg a csupán 6,99 dolláros díj is hozzájárul, ami nagyjából 2000 forintnak felel meg – írja a 444.hu.

A Netflixnek jelenleg 170 m,illió előfizetője van, de ha az új rivális ilyen ütemben gyűjti a nézőket, akkor hamarosan veszélybe kerülhet a piaci egyeduralma. A BBC tudósítása szerint Bob Iger, a Disney vezetője azt mondta, a számok még az ő elvárásaikat is felülmúlták.

A következő lépés az előfizetők számának növelésén túl a nemzetközi terjeszkedés lesz. A Disney+ jelenleg csak öt országban érhető el, köztük az Egyesült Államokban és Kanadában, de márciusra már az Egyesült Királyságban és más nyugat-európai országokban is nézhetik a Diseny-filmeket.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×