Infostart.hu
eur:
377.05
usd:
319.07
bux:
126534.75
2026. február 27. péntek Ákos, Bátor

Ezek az év legjobb gyerekkönyvei

Átadták Az Év Gyerekkönyve-díjakat a Vörösmarty téren.

Átadták pénteken a 2016-os Az Év Gyerekkönyve-díjakat a budapesti Vörösmarty téren, a könyvhéten.

A 12 év alatti kategóriában a legjobb gyerekkönyv szerző díját Elekes Dóra kapta a Dettikéről és más istenekről (Csimota Kiadó) című könyvéért, míg a 12 év felettieknek szóló kötetek közül a Jelen! Kortárs ifjúsági novellák (Móra Könyvkiadó) című antológiát választották a legjobbnak, amelynek anyagát Dávid Ádám és Gaborják Ádám válogatta - közölte a Magyar Gyerekkönyv Fórum (HUBBY).

A legjobb illusztrátornak 2016-ban Dániel András bizonyult az És most elmondom, hogyan lifteztem (Pozsonyi Pagony) című könyvéért, a legjobb fordító díját Lackfi János kapta Az informatikus kutyája - Frankofon antológia (Móra Könyvkiadó) című kötetért. Az innovációs díjjal az autista gyerekekkel foglalkozó veszprémi AutiSpektrum Egyesületet ismerték el a Csillagbusz című, integrációt segítő könyvért, amelyet Stefanik Krisztina írt és Bartos Erika illusztrált.

A Magyar Gyerekkönyv Fórum külön szerzői díjában az elmúlt években mutatott kiemelkedő tevékenységéért Kertész Erzsi, a külön illusztrátori díjban Nagy Norbert részesült.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) támogatásával egymillió forint összdíjazású Év Gyerekkönyve-díjakról öttagú szakmai zsűri döntött, amelynek Bánfi Csilla, a HUBBY elnökségének tagja, Révész Emese művészettörténész, Varga Betti irodalomkritikus, Herédi Károly, a Híd folyóirat szerkesztője és Gombos Péter, a Magyar Olvasástársaság (HUNRA) alelnöke volt tagja.

Címlapról ajánljuk

Szakértő: Horvátország arra játszik, hogy a Barátság ellehetetlenül, így Magyarország ki lesz szolgáltatva

A horvátok azért nem engedik át az orosz olajat, mert azt akarják, hogy Magyarország és Szlovákia váljon kiszolgáltatottá az ő vezetéküknek, az Adriának – mondta az InfoRádióban a Századvég energia- és klímapolitikai üzletágvezetője. Hortay Olivér szerint az ukránok nem fogják beengedni az Orbán Viktor által bejelentett magyar-szlovák vizsgálóbizottságot.
inforadio
ARÉNA
2026.03.02. hétfő, 18:00
Hortay Olivér
közgazdász, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. Energia- és Klímapolitikai üzletág vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×