Infostart.hu
eur:
376.38
usd:
321.03
bux:
131843.45
2026. április 10. péntek Zsolt

Ez az elmúlt 25 év legsikeresebb albuma

Az elmúlt 25 év legsikeresebb albumának tekinthető a Toto idén megjelent lemeze, a Toto XIV, amelyet a fúziós rockzene egyik alapcsapata június 26-án Budapesten is bemutat.

Az album a tavaszi megjelenést követő héten kilenc országban is az első tízben volt a lemezeladási listákon - közölte a koncertet szervező Livesounds pénteken az MTI-vel.

A Toto XIV című új anyagon az 1977-től létező banda három alapító tagja, a gitáros Steve Lukather és két billentyűs, David Paich és Steve Porcaro is játszik, mellettük az énekes Joseph Williams számít évek óta stabil szereplőnek. A tavasszal indult turnén a szintén alapító tag David Hungate basszusgitáros is színpadon lesz.

A zenekar először 2000-ben, majd 2006-ban és 2012-ben játszott Magyarországon, mindháromszor ugyanott, ahol most is fog: a fővárosi Petőfi Csarnok szabadtéri színpadán.

A Toto XIV március 20-án jelent meg, a lemez kilenc évvel követi a 2006-os Falling In Betweent. A zenekar a cím választásával is jelezte, hogy a friss anyag a világsikereket hozott Toto IV lemezhez hasonlítható.

"Úgy kezeltük ezeket a dalokat, mintha a Toto V-re, a Toto IV folytatására készülnénk. Igyekeztünk a legjobb énünket beletenni a munkába" - mondta korábban Steve Porcaro billentyűs.

A budapesti fellépésre a Toto Varsóból érkezik és másnap már Bukarestben játszik. A budapesti koncertee a rajongók olyan jegyeket is vásárolhatnak a http://toto.seetickets.com oldalon, amellyel már a beállás alatt a helyszínen lehetnek, majd ezt követően a zenekar tagjaival is személyesen találkozhatnak és közös fotót is készíthetnek.

A Los Angelesben alakult Toto lemezeiből eddig összesen 35 millió példányt adtak el világszerte, az Africa című dalt tartalmazó Toto IV című album (1982) a rockzene történetében először kapott 6 Grammy-díjat.

Címlapról ajánljuk
Történelmi csúcs lehet a részvételi arány a választásokon
elemzők az Arénában

Történelmi csúcs lehet a részvételi arány a választásokon

A vasárnapi választás esélyeit, a kis és a nagy pártok várható lehetőségeit, a vasárnap esti eredmény egyértelműségének esélyét boncolgatta Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Böcskei Balázs, az Idea Intézet stratégiai igazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában.

Volodimir Zelenszkij határidőt mondott a Barátságra

Ukrajna tavasszal befejezi a Barátság kőolajvezeték javítását, ha továbbra is fennáll az európai finanszírozás kérdése az olajszállítási lehetőségért cserébe – jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kijevi sajtótájékoztatóján, amelyen az is elhangzott: nehéz hónapok várnak Ukrajnára, mert Amerika egyre kevésbé foglalkozik a térséggel.
inforadio
ARÉNA
2026.04.10. péntek, 18:00
Nagy Attila
a Nemzeti Választási Iroda elnöke
Ma végleg lezárulhat a háború, Izrael hajlandó békülni, az ajatollah bosszút ígér – Híreink percről percre a közel-keleti konfliktusról pénteken

Ma végleg lezárulhat a háború, Izrael hajlandó békülni, az ajatollah bosszút ígér – Híreink percről percre a közel-keleti konfliktusról pénteken

Donald Trump amerikai elnök azt mondta egy NBC Newsnak adott interjúban, hogy a libanoni hadműveletek visszafogására kérte Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnököt. Az amerikai vezető úgy látja - napokon belül meg fognak tudni állapodni Iránnal egy békeszerződés nyélbe ütéséről. Nagyon úgy tűnik, hogy Libanon és Izrael hamarosan tárgyalni kezd az országban zajló harcok beszüntetéséről. Felolvastak az iráni köztelevízióban egy olyan üzenetet, melyet állítólag Irán legfőbb vezére, Modzstaba Hámenei küldött az iráni népnek – számol be az Al-Dzsazíra. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti konfliktus legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×