Infostart.hu
eur:
363.68
usd:
317.53
bux:
145080.86
2026. július 30. csütörtök Judit, Xénia

Lódenkabát és micisapka - terítéken a szocialista módi

Emlékszik még a lódenkabátra vagy a micisapkára? Vagy a '60-as években oly kedvelt zsákruhára, a '70-es években népszerű indiai ruhára és a dzsörzére? Ha nem, most felelevenítheti az elkopott emlékeket a Budapesti Történeti Múzeum tárlatán, amely a szocialista évek divatját mutatja be.

Bár az 50-es évek elején még nem volt túl népszerű, aki a munkaruhánál valami szebbre vágyott, az évtized végén már igenis adtak a nők az öltözködésre - mondta az InfoRádióban a kiállítás kurátora.

Simonovics Ildikó harminc ruhát és több mint száz kiegészítőt válogatott ki a tárlathoz, a kalapok, kendők, cipők, táskák, harisnyák és bizsuk mellett azonban plakátokon, fotókon és divatlapokon keresztül is megismerhetik a látogatók, hogy milyen volt a módi az előző rendszer évtizedeiben.

A kiállítás alapanyagául Ökrös Zsuzsa divattervező hagyatéka szolgált, ez azonban már múzeumok és magánemberek tárgyaival is kiegészítették. A végeredményt mindenki megnézheti csütörtöktől a Budai Várban, a Budapesti Történeti Múzeumban.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Túlzás nélkül életveszélyessé vált a szárazság – „Akár a forró kipufogógáz is meggyújthatja a száraz aljnövényzetet”

Túlzás nélkül életveszélyessé vált a szárazság – „Akár a forró kipufogógáz is meggyújthatja a száraz aljnövényzetet”

Nyomatékosan kéri a katasztrófavédelem: senki semmilyen körülmények között ne gyújtson tüzet, ne hagyjon a napon fém- vagy üveghulladékot, járó motorral ne álljon meg aljnövényzet közelében, a mezőgazdasági munkások pedig bírják ki dohányzás nélkül, továbbá munkagépeiket folyamatosan tisztítsák, mert a növényi zúzalék rendkívül gyúlékony. Már emberéletet is követelt egy ártatlannak indult kerti rőzseégetés. Mukics Dániel katasztrófavédelmi szóvivőt az InfoRádió kérdezte.
inforadio
ARÉNA
2026.07.30. csütörtök, 18:00
Hack Péter
jogász, az ELTE emeritus professzora
Rossz hírt kapott a Nyugat a rettegett Oresnyik rakéta szétszedésével, Druzskivkát ostromolják az oroszok – Ukrajnai háborús híreink csütörtökön

Rossz hírt kapott a Nyugat a rettegett Oresnyik rakéta szétszedésével, Druzskivkát ostromolják az oroszok – Ukrajnai háborús híreink csütörtökön

Az orosz Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakéta szinte teljesen külföldi alkatrészek nélkül készül, a komponensek egy részét pedig Fehéroroszországban gyártják – közölte Vlagyiszlav Vlaszjuk, az ukrán elnök szankciós politikáért felelős tanácsadója az RBK cikke szerint. A RIA Novosztyi az orosz Dél csapatcsoportosítás közleményére hivatkozva az írta, hogy az orosz erők a donyecki régióban behatoltak a Kramatorszktól délre fekvő Druzskivka városába. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×