Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 11. vasárnap Ágota

Éjjel érkezik Harry Potter

Péntek éjfélkor jelenik meg a Harry Potter-sorozat hetedik, egyben utolsó kötete. A világszerte óriási érdeklődéssel várt könyv premierjére a budapesti könyvesboltok is felkészültek.

A világpremierrel egy időben jelenik meg Magyarországon a Harry Potter-sorozat hetedik, és egyben utolsó kötete.

A varázslótanonc történetének utolsó, angol nyelvű kötetét szombaton hajnali 1 órakor vehetik kézbe a magyarországi rajongók.

A sorozat brit kiadója, a Bloomsbury ugyanis úgy rendelkezett, hogy a boltok a legszigorúbb előírások betartása mellett londoni idő szerint éjfélkor bonthatják ki a Harry Potter és a halálos szentek című (Harry Potter and the Deathly Hallows) című könyveket rejtő kartonokat.

Pénteken egyes fővárosi könyvesboltok éjszakai programokkal várják az olvasókat. A Libri Váci utcai Stúdium könyvesboltja szombat hajnali 3 óráig tart nyitva, és a könyv árusításának kezdetéig vetélkedővel és ajándékokkal kedveskedik a látogatóknak. Az Oktogonnál található Millennium Könyvesház péntek este 10 órától könyvváró partit rendez.

A befejező kötet magyar fordítása csak jövőre, február második hetében jelenik meg, mivel a fordító, Tóth Tamás Boldizsár szintén csak a hivatalos megjelenéssel egy időben veheti először kézbe az angol nyelvű kiadványt.

Az első hat kötetet 65 nyelvre fordították le, és 325 millió példányban kelt el világszerte. Eddig az első öt részt filmesítették meg, ezek 1,7 milliárd fontos bevételt hoztak mostanáig.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a Fidesz-kongresszuson: 20 év kormányzás után is kész vagyok a feladatra

Orbán Viktor a Fidesz-kongresszuson: 20 év kormányzás után is kész vagyok a feladatra

Országos kongresszuson mutatta be a Fidesz–KDNP a 106 egyéni képviselőjelöltjét a 2026-os országgyűlési választások előtt. A kongresszus mottója: „Fidesz – a biztos választás”. Orbán Viktor miniszterelnök felszólította a Fidesz-jelölteket, hogy a Lázárinfókhoz hasonlóan álljanak szóba mindenhol mindenkivel, és mindenképp beszéljenek a háborúról, a migrációról és a genderőrületről. Migránsok vagy biztonság? Gender vagy család? Béke vagy háború? – ez a választások tétje Orbán Viktor szerint.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×