Infostart.hu
eur:
349.36
usd:
301.02
bux:
138094.25
2026. június 16. kedd Jusztin
Egy antik izraeli zászló részlete Tel-Avivban.Forrás: GettyImages/Jake Warga
Nyitókép: GettyImages/Jake Warga

Hiába tiltakoztak ellene sokan, megkezdte munkáját az új Moszad-főnök

Roman Gofman vezérőrnagy átvette kedden az izraeli Hírszerző és Különleges Műveleti Szolgálat (Moszad) vezetését David Barneától – jelentette a helyi média. Gofman mostanáig Benjámin Netanjahu miniszterelnök katonai titkára volt.

A kormányfő már tavaly kinevezte Gofmant a Moszad élére, amit többen megtámadtak a legfelsőbb bíróságon, mondván, hogy a tábornok soha nem szolgált a szervezetben. A bíróság azonban elutasította a petíciókat, Netanjahu pedig fenntartotta a döntését.

Gali Baharav-Miara főügyész és a Moszad leköszönő főnöke is ellenezte Gofman kinevezését, de aztán búcsúüzenetében Barnea arra kérte korábbi munkatársait, hogy álljanak az új vezető mögé.

Gofman a Szovjetunióban, azon belül Fehéroroszországban született 1976-ban, és 1990-ben emigrált Izraelbe. Sorkatonai szolgálata után hivatásos állományban maradt, és katonai pályafutása során több jelentős egységet vezetett. A Hamász palesztin iszlamista terrorszervezet 2023. október 7-i terrortámadása elleni védekezésben súlyosan megsebesült Szderótban.

Az utóbbi években a Moszad jelentős sikereket ért el magas rangú iráni tisztségviselők és a Hezbollah libanoni síita milícia vezetőinek likvidálásában, valamint a libanoni „csipogóakcióban”, amelyben egyazon időpontban felrobbantották a Hezbollah vezetőinek és aktivistáinak kommunikációs eszközeit.

„Most, amikor az iráni rezsim gyengébb, sebezhetőbb és nagyobb nyomás alatt áll, eljött az idő, hogy befejezzük a munkát. Történelmi jelentőségű hadjárat közepén vagyunk. Hiszem, hogy az iráni valóság megváltoztatása lehetséges a rezsim leváltásával. Ennek továbbra is prioritásnak kell lennie” – mondta hétfő esti búcsúünnepségén Barnea, aki öt évig állt a Moszad élén.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: „szégyelljék magukat!” – sürgősséggel tárgyalja az Országgyűlés a korrupcióellenes törvénycsomagot

Magyar Péter: „szégyelljék magukat!” – sürgősséggel tárgyalja az Országgyűlés a korrupcióellenes törvénycsomagot

Sürgős tárgyalásba vette az Országgyűlés az európai uniós forrásokhoz való hozzáféréshez szükséges 110 oldalas törvénymódosító javaslatot. A Fidesz és a KDNP nemmel szavazott, Magyar Péter miniszterelnök szerint az ellenzék nem akarja, hogy Magyarország hozzájusson a 6000 milliárd forintos uniós forrásokhoz. Görög Márta igazságügyi miniszter, az előterjesztő hangsúlyozta: Magyarország nem elveszíteni akarja az uniós forrásokat, hanem hazahozni és felhasználni, és nem új feltételeket teljesítenek, hanem 2022 óta ismert kötelezettségeket
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×