Infostart.hu
eur:
353.89
usd:
309.99
bux:
138210.26
2026. június 23. kedd Zoltán
Egy antik izraeli zászló részlete Tel-Avivban.Forrás: GettyImages/Jake Warga
Nyitókép: GettyImages/Jake Warga

Hiába tiltakoztak ellene sokan, megkezdte munkáját az új Moszad-főnök

Roman Gofman vezérőrnagy átvette kedden az izraeli Hírszerző és Különleges Műveleti Szolgálat (Moszad) vezetését David Barneától – jelentette a helyi média. Gofman mostanáig Benjámin Netanjahu miniszterelnök katonai titkára volt.

A kormányfő már tavaly kinevezte Gofmant a Moszad élére, amit többen megtámadtak a legfelsőbb bíróságon, mondván, hogy a tábornok soha nem szolgált a szervezetben. A bíróság azonban elutasította a petíciókat, Netanjahu pedig fenntartotta a döntését.

Gali Baharav-Miara főügyész és a Moszad leköszönő főnöke is ellenezte Gofman kinevezését, de aztán búcsúüzenetében Barnea arra kérte korábbi munkatársait, hogy álljanak az új vezető mögé.

Gofman a Szovjetunióban, azon belül Fehéroroszországban született 1976-ban, és 1990-ben emigrált Izraelbe. Sorkatonai szolgálata után hivatásos állományban maradt, és katonai pályafutása során több jelentős egységet vezetett. A Hamász palesztin iszlamista terrorszervezet 2023. október 7-i terrortámadása elleni védekezésben súlyosan megsebesült Szderótban.

Az utóbbi években a Moszad jelentős sikereket ért el magas rangú iráni tisztségviselők és a Hezbollah libanoni síita milícia vezetőinek likvidálásában, valamint a libanoni „csipogóakcióban”, amelyben egyazon időpontban felrobbantották a Hezbollah vezetőinek és aktivistáinak kommunikációs eszközeit.

„Most, amikor az iráni rezsim gyengébb, sebezhetőbb és nagyobb nyomás alatt áll, eljött az idő, hogy befejezzük a munkát. Történelmi jelentőségű hadjárat közepén vagyunk. Hiszem, hogy az iráni valóság megváltoztatása lehetséges a rezsim leváltásával. Ennek továbbra is prioritásnak kell lennie” – mondta hétfő esti búcsúünnepségén Barnea, aki öt évig állt a Moszad élén.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter a parlamentben: hazánk újra elrabolt nyugat lett

Magyar Péter a parlamentben: hazánk újra elrabolt nyugat lett

A kormányfő a gödöllői V4-ülés előtt az Országgyűlésben a régiós együttműködést választotta napirend előtti felszólalása témájául. Kijelentette: Magyar Péter: Közép-Európa jelen van, erős, és készen áll arra, hogy saját jövőjét alakítsa.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×